Quantcast

„Mados infekcija“: Skandinavijos dvasia ir „Fashion TV“

Šeštadienį Šiuolaikinio meno centre mados mylėtojai susirinko į paskutinį – trečiąjį – „Mados infekcijos“ vakarą.

Savo kolekcijas pristatė lietuvių dizainerės, „Nordic Look“ programoje dalyvaujantys svečiai iš Skandinavijos ir „Fashion TV“.

Kvietimas žvelgti giliau

Dizainerė Eglė Čekanavičiūtė žiūrovams pristatė net dvi kolekcijas „It‘s All Around You“ ir „Seed“. Abiejų kolekcijų tikslas – atkreipti dėmesį į mados industrijos paviršutiniškumą ir priešiškumą gamtai, tuo pačiu priminti, kad pasaulyje egzistuoja rimtesnių problemų, nuo kurių nusigręžę ar ignoruodami jas kenkiami tik patys sau.

Tryliktą kartą „Mados infekcijoje“ dalyvaujanti Jurgita Januškevičiūtė pristatė kolekciją moterims „Synthesis“. „Kolekcijos moteris – spalvota, nepriklausoma, didinga asmenybė, tyrinėtoja. Ji nesijaudina dėl laiko tėkmės ir praradimų. Iškyla spalvotas, tyras, ramus, nesibaigiantis, nenykstantis vaizdinys. „Synthesis” –  apjungti jutimai“, - apie savo darbą kalbėjo aštuoniolika metų kurianti dizainerė.

Eglė Žiemytė, kurianti prekės ženklui „D.EFECT“, lieka ištikima viršutiniams drabužiams – striukėms, lietpalčiams, paltams, švarkams. Pastaruoju metu „D.EFECT“ asortimentas plečiamas: kolekcijose būna ir suknelių, palaidinių, kelnių.

Dizainerė ypač didelį dėmesį skiria kolekcijų kokybei ir audiniams. Ji stengiasi kurti ne tik įdomaus dizaino, bet ir kasdieniame gyvenime pritaikomus drabužius. Jos kolekcijos visuomet pasižymi ir sudėtingais konstrukciniais, techniniais sprendimais. Netobulai tobula – tinkamiausi žodžiai šiam prekės ženklui apibūdinti. Apie savo kolekciją autorė sakė: „Vakar pasislėpiau už mėnulio. O ką man reikėjo daryti, kai atėjo ruduo?“

Skandinaviški vėjai ir glamūras

Baigusi studijas Lietuvoje, dizainerė Kristina Vikøren jau beveik dešimtmetį gyvena ir kuria Norvegijoje. Ji kuria drabužius tiek vyrams, tiek moterims, įvairaus amžiaus grupėms. Pristatyta kolekcija „Vikafjell“ įkvėpta natūralių elementų, supančių dizainerės studiją. Gamtos tekstūros išreiškiamos mezginiais, drabužių paviršiais, raštais. Naudojamos natūralios medžiagos – vilna, šilkas, oda, kailis.

Mados namų „Josefinstrid“ dizainerė Josefin Strid į Lietuvą atkeliavo iš Švedijos. Savo kolekcijas ji skiria sąmoningam miesto vartotojui, vertinančiam kokybę ir siekiančiam drabužį dėvėti kuo ilgiau. „Josefinstrid“ filosofija remiasi tuo, kad drabužiai nėra vien tik patogus, praktiškas daiktas. Drabužis turi sukelti jausmus, išreikšti jį nešiojančio asmens individualumą.

Festivalyje pristatyta kolekcija „Layers“ („Sluoksniai“) ragina sustoti ir susimąstyti apie praeitį, dabartį ir ateitį. Dizainerė pati sau užduoda įvairius klausimus. Kas buvo nuveikta ir kokios įtakos tai turės ateities įvykiams? Perskaičiusi praėjusio sezono kolekcijos apžvalgas, kurias savybes ir įgūdžius turėčiau labiau patobulinti? Pagaliau, kas aš esu? Kas mes visi esame? Kuo norime būti? Kam mes sukurti?

J.Strid turi itin solidžius vyriškų drabužių siuvimo pagrindus ir siekia tyrinėti šiuolaikinių vyrų garderobo ypatumus. Šioje kolekcijoje ji taip pat ieško naujų vyriškų drabužių formų, eksperimentuoja su tradiciniais vyriškumo atributais.

Suomijoje esančių mados namų „Ivana Helsinki“ stilius pasižymi gruboka slaviška melancholija ir tyra, šalčio nuskaidrinta skandinaviška nuotaika. Drabužių kolekcijų skiriamasis bruožas – itin moteriški mezginiai ir originalus audinių dizainas.

Festivalyje pristatyta 2012-2013 m. rudens-žiemos kolekcija „Tapiola-Kauniainen“ pasakoja dizainerės Paolos Ivanos Suhonen vaikystės istorijas, kai atostogas su šeima ji praleisdavo netoli Helsinkio esančiame miestelyje. Moters prisiminimuose - spalvingi tapetai, žydras baseinas, sunkios raudonos ir žalios žvakės, razinų ir migdolų kupini dubenys.

Viena didžiausių šios pavasarinės „Mados infekcijos“ naujienų – pirmą kartą specialiai į festivalį atvykę madai skirto kanalo „Fashion TV“ atstovai.

Jie fiksavo visas renginio akimirkas, o šįvakar pristatė glamūrišką, ekstravagantišką ir žavingą rudens-žiemos „Fashion TV“ kolekciją „I Love Fashion“. Didmiesčio dvasia persmelkta kolekcija, paliesta lengvų egzotiškų akcentų, įrodo, kad stilius neturi ribų.


Šiame straipsnyje: Mados infekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių