Lukiškių aikštė turėtų būti sutvarkyta iki metų pabaigos

  • Teksto dydis:

Pirmadienį Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė bei bendrovės „Infes“ atstovas Dovydas Latvinskas pasirašė sutartį dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo. Aikštę bendrovė „Infes“ su partneriais turėtų atnaujinti iki metų pabaigos.

„Aš labai tikiuosi, kad, kaip ir numatyta pagal sutartį, kad dar šiais metais mes galėsime pakviesti  aikšte džiaugtis naujai“, - sakė Vyriausybėje vykusioje sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs sostinės meras Remigijus Šimašius.

Joje taip pat dalyvavęs premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad šiemet aikštei tvarkyti Aplinkos ministerija savivaldybei skyrė 1,5 mln. eurų, o dar 0,5 mln. eurų reikės darbams kitąmet.

„Aš manau, kad tai irgi savotiškas mūsų Lietuvos istorinis projektas“, - apie aikštės, kurioje yra stovėjęs Lenino paminklas, sutvarkymą kalbėjo premjeras.

Kaip skelbta „Valstybės žiniose“, beveik 2,1 mln. eurų vertės konkursą laimėjo mažiausią kainą pasiūliusi įmonių grupė – „Infes“, „Ekstra statyba“ ir „Pamario restauratorius“. Bendrovės turės parengti techninį projektą, prižiūrėti ir vykdyti aikštės sutvarkymo darbus.

Aikštėje, pagal savivaldybės numatytas sąlygas, turės būti įrengtas 5 tūkst. kvadratinių metrų kietos dangos plotas, numatyta vieta paminklui ir memorialinei vietai kovotojų už Lietuvos laisvę atminimui įamžinti.

Rangovai taip pat privalės pasiūlyti ir suprojektuoti paties paminklo pobūdį, t.y. ar jis turėtų būti horizontalus, ar vertikalus, numatyti, kokio dydžio, medžiagos jis turėtų būti.

Taip pat reikės numatyti vietą požeminiams šiukšlių konteineriams, dviračių takui su ženklinimu, kurį konkurso laimėtojai turės integruoti į Vilniaus dviračių transporto infrastruktūrą.

Savivaldybė planuoja, kad dabartiniai aikštės šviestuvai ir suoliukai liktų aikštėje – jie būtų restauruoti, o projektuotojai jiems aikštėje numatytų naują vietą. Ketinama įrengti ir naujus šviestuvus, suoliukus bei šiukšlių dėžes, vaizdo stebėjimo kameras, vietas elektros prijungimui renginų metu.

Taip pat bus reikalaujama suplanuoti, kaip bus tvarkoma per 280 aikštėje augančių liepų.

Sutvarkyti Lukiškių aikštę numatyta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.

Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo ir paminklo joje pastatymo klausimas sprendžiamas nuo 1999 metų. 2013-aisiais išrinktas geriausias projektas Lietuvos laisvės kovotojų atminimui įamžinti – Rolando Paleko „Ramybė“, antroji vieta atiteko Gintaro Čaikausko vadovaujamų architektų projektui „Rėdos ratas“. 2014-aisiais taip pat išrinktas geriausias monumentas žuvusių už Lietuvos laisvę kovotojų atminimui įamžinti – skulptoriaus Vidmanto Gylikio „Tautos dvasia“, tačiau jo nuspręsta atsisakyti.

Diskusijos, kurį projektą pasirinkti, atsinaujino 2015-aisiais, tačiau Viešųjų pirkimų tarnybai pareiškus, kad turi būti skelbiamas naujas konkursas architektūrinei idėjai, nuspręsta ieškoti tik rangovų techniniams darbams, pagal savivaldybės parengtas sąlygas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių