Quantcast

Iš Londono dviračiais į Vilnių parmynę studentai: sunkiausia važiuoti per Lenkiją

Pirmadienį Katedros aikštėje buvo sutikti žygio „Grįžtam 2009” dalyviai – Manvydas Džiaugys ir Marius Puluikis, kurie dviračiu sukorė apie 2500 kilometrų, norėdami atkreipti dėmesį į emigracijos problemas ir originaliu būdu pasveikinti Lietuvą su tūkstantmečiu.

Rugsėjo 7 dieną iš Londono dviračiais link Vilniaus išvykę žygeiviai aplankė Lietuvos Respublikos ambasadas Londone, Briuselyje, Hagoje, Berlyne bei LR konsulatą Seinuose. Sutiktuvėse vaikinai pasakojo, kad sunkiausia buvo važiuoti per Lenkiją. „Kaimyninės Lenkijos keliai nėra pritaikyti dviratininkams. Buvo sunku minti dviračius nelygiais keliais - sunkvežimiai lekia iš visų pusių, tik ir saugokis, kad nenutrenktų“, - juokiasi M.Džiaugys.

M.Puluikis ir M.Džiaugys savo kelionę dviračiais pradėjo planuoti birželio pabaigoje. Intensyvus pasiruošimas kelionei vyko apie du mėnesius. Per dieną vaikinai dviračiais nuvažiuodavo vidutiniškai 170 kilometrų, rimtų sustojimų būdavo tik keli – ir tie, tik užkąsti. M. Puluikis taip pat neslėpė, jog kelionė dviračiu iš Londono į Vilnių kainavo ne tik daug jėgų, bet ir pinigų.

„Dalį gavome iš rėmėjų, kitus - aukojo draugai ir artimieji. Galvojome, kad maistui išleisime daugiausia, tačiau brangiausiai atsiėjo apranga ir dviračių techninis aptarnavimas. Bendra išleista suma – apie 9600 litų“, - atvirauja M.Puluikis.

Vaikinai džiaugėsi, kad žygis iš Londono į Vilnių vyko sklandžiai, jokių nemalonių nutikimų nebuvo, priešingai – Lietuvos ambasados atstovybėse jie buvo sutikti svetingai. „Mums teko bendrauti su labai maloniais žmonėmis. Sulaukėme išskirtinio dėmesio iš lankytų šalių lietuviškų bendruomenių. Gaila, kad Olandijoje nepavyko susitikti su lietuvaičiais, tačiau šioje šalyje nustebino ypač gerai pritaikytas eismas dviratininkams. Ten net šviesoforai atskiri minančiam dviratį“,  - negalėjo atsistebėti M.Džiaugys.

Žygeiviai oro sąlygomis taip pat nesiskundė – smarkiai lijo tik vieną dieną. Nakvodavo palapinėse pamiškėje. „Studentiškai“, - juokiasi M.Džiugys.

Šiuo metu M. Puluikis ir M. Džiaugys yra Anglijos Ruskin universiteto Kembdridžo menų mokyklos antro kurso studentai, tačiau mano, kad ateityje grįš į Lietuvą. „Kelionėje labai pasiilgome Lietuvos, džiaugėmės išvydę mašiną su lietuviškais numeriais, tad galime atvirai pasakyti – Lietuva iš perspektyvų nėra išnykusi, bet norėtųsi, kad gimtoji šalis pasistengtų ir dėl mūsų“, - teigė M.Džiaugys ir M.Puluikis.

Vaikinai džiaugėsi, kad kelionėje susitiko daug bendraminčių, kurie nori padėti „nutekėjusiems protams“ sugrįžti į Lietuvą. „Tikime, kad šis žygis privers susimąstyti tuos jaunus žmones, kurie paliko Lietuvą. Gal atsiras noras sugrįžti į gimtąją žemę“, - viliasi M.Džiaugys ir M.Puluikis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių