Quantcast

L.Kedienė Prezidentei nunešė protestuotojų reikalavimus (papildyta)

Į interenete sklandžiusios raginimus penktadienį 12 val. susirinkti prie Prezidentūros ir paparašyti asmeninio Dalios Grybauskaitės įsikišimo tiriant pedofilijos skandalą, atsiliepė apie 50 žmonių.

Kartu su artimaisiais į piketą atvyko ir dviguba žmogžudyste įtariamo Drąsiaus Kedžio mama Laimutė Kedienė.

Ji vienintelė ir buvo pakviesta į Prezidentūrą, kurioje įteikė tautos reikalavimus. Juose prašoma Generalinio prokuroro Algimanto Valantino bei jo pavaduotojo Gintaro Jasaičio, Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio, Vaiko teisių apsaugos tarnybos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės atsistatydinimų.

Taip pat norima, kad Lietuvoje būtų inicijuotas prisiekusiųjų teismas.

Vienas pagrindinių piketuotojų reikalavimas - D.Grybauskaitė turėtų asmeniškai įsikišti į pedofilijos bylą ir inicijuoti, kad ji būtų perduota tirti Interpolui, Europolui ar Europos bendrijos teismui.

„Toks įspūdis, kad mūsų Prezidentė nežiūri Lietuvos televizijos, neskaito Lietuvos spaudos, o per užsienį niekas nieko nerodo, išskyrus Lenkijos televiziją. Matyt ,žiūri atsisėdusi kabelinę ir realiai nežino, kas dedasi Lietuvoje“, - paklaustas, kodėl šį kartą nuspręsta rinktis ne prie prokuratūrų, o prie Prezidentūros atsakė vieno internetinio D.Kedį palaikančio tinklapio savininkas Arnoldas Krušinskas.

Kaip vėliau paaiškėjo, L.Kedienę priėmė ne Prezidentė, o jos patarėjas Jonas Markevičius. Jis moters teigimu, pažadėjo, kad Prezidentūra domisi ir toliau domėsis šia byla."Prezidentūra seka visą prokurorų darbą, palaiko mus. Jie žada, kad šita byla bus ištirta labai kruopščiai", - po apsilankymo Prezidentūroje sakė L. Kedienė. 

L.Kedienė į piketą atvyko po apsilankymo Seime, kur paspartinti pedofilijos bylos tyrimą prašė ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komisijos narių.

„Nieko jie iki šiol netyrė, iš vienos instancijos perduodavo į kitą ir viskas. Buvo galima per mėnesį, du viską išaiškinti. Prašėme, kad padarytų atpažinimą, kad būtų atliktos kratos tų asmenų namuose. Niekas nieko nedarė, nors nereikia nei mokslų daktaru būti, viską pats gali suprasti“, - prokurorų nerangumu piktiniso L.Kedienė.

Moteris teigia jau nebetikianti nei vienu prokuroru, ypač po to, kai spaudoje pasipylė jos sūnų šmiežiantys straipsniai. „Girdžiu vadina banditu, sieja su kažkokios Agurkų gaujos nariais, narkomanu. Ar kiekvieną rytą sportuojantis žmogus gali būti narkomanas“, - stebėjosi L.Kedienė.

Pasak jos, į tetos Neringos Venckienės šeimą grįžusi mergaitė jaučiasi gerai, tik nuolat klausinėja, kur dingęs jos tėtis. „Sakau, grįš, gal kitą savaitę, gal dar kitą grįš. Ką aš turiu vaikui sakyti“, - su ašaromis akyse kalbėjo L.Kedienė.

Piketas baigėsi apie 13.20 val.


Šiame straipsnyje: KedyspiketasPrezidentūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių