„Litexpo“ vadovaus J. Bortkevičius

Lietuvos parodų ir kongresų centrui „Litexpo“ vadovaus jo antrinės įmonės „Litexpo Events“ generalinis direktorius Justinas Bortkevičius.

„Įmonė turi išnaudoti galimybes augti konferencijų turizmo srityje, užtikrinti veiklos efektyvumą ir finansinę grąžą“, – pranešime spaudai cituojama „Litexpo“ valdybos pirmininkė Giedrė Kaminskaitė-Salters.

J. Bortkevičius sako, jog „Litexpo“ privalo įsitvirtinti tarptautinėse rinkose.

„Svarbiausi mano tikslai bus susiję su bendrovės įsitvirtinimu tarptautinėse rinkose. Turime padidinti tradicinių parodų tarptautiškumą pritraukdami daugiau dalyvių bei lankytojų iš užsienio, inicijuoti „keliaujančių“ tarptautinių parodų pritraukimą į Lietuvą, organizuoti nišinius perspektyvių sričių – biomedicinos, lazerių, robotikos – renginius“, – tvirtino J. Bortkevičius.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pranešime teigė, kad naujasis vadovas turės gerinti „Litexpo“ rezultatus, užtikrinti efektyvią dividendų politiką.

34-erių J. Bortkevičius „Litexpo“ laikinai vadovavo nuo pernai gegužės, kai pareigas paliko centro vadovas Mindaugas Rutkauskas.

J. Bortkevičius turi 10 metų darbo patirtį turizmo bei konferencijų organizavimo sektoriuje. 2008–2012 metais jis vadovavo tarptautinei turizmo agentūrai „VisitLithuania“, o nuo 2012 metų dirba „Litexpo“ grupėje. „Litexpo Events“ jis vadovauja nuo 2015 metų.

Preliminariais duomenimis, pernai „Litexpo“ gavo 6 mln. eurų konsoliduotų pajamų ir uždirbo 650 tūkst. eurų grynojo konsoliduoto pelno – atitinkamai 2 proc. ir 20 proc. mažiau nei 2016 metais (6,15 mln. eurų ir 812 tūkst. eurų). Iš praėjusių metų pelno 480 tūkst. eurų numatoma skirti dividendams.

Per 2017 metus „Litexpo“ sulaukė 358,2 tūkst. lankytojų – 5,3 proc. daugiau nei 2016-aisiais.

Pasiūlys naujų parodų

Būsimasis naujas Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas J. Bortkevičius sako, jog kitais metais gali būti surengta naujų parodų. Jis mano, kad parodas būtina priartinti prie verslas verslui modelio, pritraukiant tarptautines interesų grupes.

„Galvojame apie naujų parodų organizavimą. Yra naujų iniciatyvų, diskusijų, svarstymų. Iš esmės plėsime savo akiratį ir stiprinsime esančias parodas. (...) Turime kelių naujų parodų idėjas, turime absoliučiai profesionalią komandą, kuri gali tas idėjas įgyvendinti, bet reikia įvertinti tų naujų parodų galimybes, kiek tai yra patrauklu mūsų rinkai, tarptautinei rinkai ir kokia tam paklausa“, – BNS komentavo atranką laimėjęs ir penktadienį į postą paskirtas J. Bortkevičius.

Jis nuolatiniu centro vadovu taps, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) suteiks tam leidimą.

Anot jo, naujosios parodos gali būti pradėtos rengti kitais metais. Kol jos nėra patvirtintos, daugiau detalių naujasis vadovas apie jas atskleisti teigė negalintis.

„Kas liečia parodų organizavimo veiklą, tai manau, kad reikėtų visas parodas daugiau priartinti prie B2B (verslas verslui modelio – BNS). Verslui sudaryti daugiau galimybių susitikti su verslu, pritraukiant tarptautines interesų grupes. Pasaulyje ir Europoje vykstančios parodos yra labai orientuotos į B2B, o mūsų parodos šiandien daugiau orientuotos į B2C (verslas klientams – BNS)“, – tvirtino J. Bortkevičius.

Jis taip pat pridūrė, kad „Litexpo“ stengsis pritraukti naujų konferencijų, gerinti finansinius rezultatus, didinti lankytojų srautą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių