Lietuvos universitetų reitinge toliau pirmauja Vilniaus universitetas

Vilniaus Universitetas (VU) toliau pirmauja žurnalo „Veidas“ pirmadienį 16 kartą paskelbtame Lietuvos universitetų reitinge.

Į antrąją vietą iš pernai užimtos ketvirtosios pakilo Kauno technologijos universitetas (KTU), trečias šiemet - Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), kuris pernai buvo antras.

Ketvirtas - Mykolo Romerio universitetas (MRU), penktas - Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU).

Toliau rikiuojasi Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Šiaulių universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos universitetas, Lietuvos edukologijos universitetas, Vilniaus dailės akademija, Aleksandro Stulginskio universitetas, Lietuvos sporto universitetas, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, LCC tarptautinis universitetas, VU Tarptautinio verslo mokykla, Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Europos humanitarinis universitetas, Balstogės universiteto filialo Ekonomikos-informatikos fakultetas.

Nuo pernai kartu reitinguojami valstybiniai ir privatūs universitetai.

Universitetai reitinguojami remiantis įvairiais kriterijais: nuo vykdomų programų įvairovės, tarptautiškumo, paklausos darbo rinkoje, mokslinės veiklos iki studentų vertinimo.

„Veido“ teigimu, Lietuvos universitetai kitąmet bus reitinguojami bendrame ES reitinge.

15 Europos organizacijų konsorciumas, kuriame lyderio vaidmuo atiteko Vokietijos CHE aukštojo mokslo centro organizacijai ir Olandijos aukštojo mokslo studijų politikos centrui, 2014 metų pradžioje pirmą kartą paskelbs 500 Europos universitetų ir kolegijų reitingą. Universitetų ir kolegijų skaičius reitinge bus auginamas kasmet pridedant po 125 aukštąsias mokyklas tol, kol reitingas apims visas Europos aukštąsias mokyklas, kurių yra daugiau nei 4 tūkstančiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

nu

nu portretas
nu tu matai, kaip Petras su savo vakarietiškai apmokamų vadybininkų komanda pakėlė KTUno lygį. Kažin, jei ir dėstytojams tiek mokėtų, gal ir studijų beigi mokslo kokybė pašoktų iki europinės?

idomu

idomu portretas
na jo... daugiausiai uzsienio studentu pritraukiantis LSMU vos 6 vietoje... juokinga, tuo labiau, kad medicinos pasaulyje sis universitetas yra tikrai vertinamas... pagal ka yra sie reitingai? ;)

šis

šis portretas
šis, kaip ir daugelis kitų lietuviškų reitingų, yra pagal reitinguotojo ir jo užsakovo susitarimą. Kažkaip keista, kad vis dar ne romerynas pirmas...
VISI KOMENTARAI 4

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių