Quantcast

„Lietuvos muziejų kelyje“ – 147 išskirtiniai renginiai

Gegužės 12 d. prasideda projektas, per kurį Lietuvos gyventojai ir svečiai galės aplankyti net 87 muziejus. Jų lankytojus taip pat džiugins kultūriniai festivaliai, susitikimai su menininkais, keliautojais, edukaciniai projektai, svetingi savaitgaliai lankant muziejų ekspozicijas, parodas, istorines erdves ir kitos kultūrinės akcijos.

„Lietuvos muziejų kelias“ – Muziejų metų programos kultūrinio turizmo muziejinių renginių ciklas, rengiamas visuose Lietuvos regionuose. Nuo gegužės 12 d. iki rugsėjo 15 d. net 87 muziejai kviečia Lietuvos visuomenę, kuriai jie pristatys 147 išskirtinius renginius Žemaitijoje (gegužės 12–birželio 14 d.), Aukštaitijoje (birželio 15–liepos 31 d.), Dzūkijoje (rugpjūčio 1–16 d.), Sūduvoje (rugpjūčio 17–rugsėjo 2 d.) ir Mažojoje Lietuvoje (rugsėjo 3–15 d.).

Pasak kultūros ministro Arūno Gelūno, šie metai yra puiki galimybė keistis patiems muziejams, taip pat ir žmonėms, ieškantiems prasmių, besimokantiems, norintiems pažinti istoriją, mus supančią aplinką ar tolimiausius pasaulio kampelius.

„Ši programa, pasiūliusi prasmingą kelionę per visus mūsų šalies regionus, taip pat ir per mūsų valstybės, kultūros istoriją, atskleidžia svarbius muziejininkų bendruomenės siekius formuoti ilgalaikės profesinės partnerystės tradicijas, didinti muziejų žinomumą ir prieinamumą“, - teigė kultūros ministras.

Jo teigimu, didžiausia šio projekto nauda yra pačiai Lietuvos visuomenei. „Kad ji įsisąmonintų, pabustų, atsipeikėtų, suvoktų, ką turi visai šalia. <...> Manau, kad Muziejų metų pagrindinis pranašumas yra viešinimas“, – į klausimą, kokia nauda, kad šie metai paskelbti Muziejų metais, antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė A.Gelūnas.

Šį šeštadienį nuo Dionizo Poškos Baublių muziejaus prasidės 83 dienas trunkantis projektas. Visuose Lietuvos regionuose visi norintys galės aplankyti daugybę muziejų, susipažinti su dar nematytomis ekspozicijomis.

Žemaitija pakvies į Rietavo Oginskių kultūros istorijos, Vaclovo Into akmenų, Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės, Palangos gintaro ir daugelį kitų muziejų. Duris lankytojams atvers ir 30 Aukštaitijos muziejų: Joniškio istorijos ir kultūros, Pasvalio krašto, Rokiškio krašto, Lietuvos etnokosmologijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Pinigų ir kiti. Taip pat Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus ir dar daug kitų.

Užsukę į Dzūkiją žmonės galės aplankyti Antano Jonyno memorialinį muziejų, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės, Laisvės kovų, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialinį muziejų. Sūduvoje visus pakvies Zanavykų krašto muziejus, taip pat LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono muziejus, galėsite užsukti į Ožkabalių kaimą – Jono Basanavičiaus gimtinę.

Mažojoje Lietuvoje beveik dvi savaites galėsite keliauti po Nidą, Juodkrantę, Klaipėdą, Dreverną, Kintus. Jūsų lauks 18 muziejų: nuo Miniatiūrų muziejaus Juodkrantėje, Neringos istorijos muziejaus iki Laikrodžių ir Lietuvos jūrų muziejų Klaipėdoje.

Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza pasidžiaugė, kad tai yra pirmas rimtas muziejų susitelkimas. Ir siūlomų renginių spektras, pasak jo, tikrai platus: nuo nemokamo muziejų ekspozicijų, parodų lankymo, kultūrinių susitikimų, edukacinio pobūdžio projektų iki tarptautinių muzikos festivalių ar rekonstruotų muziejinių erdvių pristatymo.

„Šis projektas yra ne tik puikus maršrutas ieškantiems naujų įspūdžių, norintiems susipažinti su muziejine kultūra, bet ir būdas atskleisti kiekvieno projekte dalyvaujančio Lietuvos regiono savitumą, svarbą ir patrauklumą“, - sakė R.Balza.

Į pirmą ir paskutinį „Lietuvos muziejų kelio“ renginius ketina susirinkti Lietuvos muziejų bendruomenė. Pasibaigus projektui bus svarstoma, ar „Lietuvos muziejų kelią“ pratęsti kaip nuolatinį projektą, kurį Lietuvos muziejus įgyvendintų kasmet.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių