Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos lenkų sąjunga jubiliejų šventė eitynėmis (papildyta)

2009-05-05 17:22
Turinys

Lietuvos lenkų sąjungai (LLS) – jau du dešimtmečiai. Šią progą jos nariai paminėjo surengę šventines eitynes Vilniaus gatvėmis.

Gedimino prospekte antrą dieną iš eilės šurmuliuoja eitynės. Penktadienį juo žygiavo profsąjungų nariai, šiandien – LLS atstovai. Į nuotaikingas eitynes, lydimi orkestrų ir šokėjų susirinko keli tūkstančiai lenkų iš visos Lietuvos.

Eitynės prasidėjo nuo Nepriklausomybės aikštės, Gedimino prospektu, vėliau pasuko į Vilniaus, Vokiečių ir Didžiąją gatves iki Aušros vartų. 12.30 val. Aušros vartų koplyčioje bus aukojamos Šv. Mišios.

Eitynių dalyviai susilaukė audringo vilniečių ir miesto svečių palaikymo. Nuo pat ryto mieste pradėjo rinktis Gatvės muzikos dienos dalyviai, senamiestį apžiūrinėja atvykėliai į Taize susitikimą. Spalvingos eitynės jiems buvo maloni staigmena.

Lenkų eitynės Vilniuje rengiamos ne pirmą kartą. Pernai jose dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių. Eisena Lietuvos lenkų šventė nesibaigs. 16 val.” Utenos pramogų arenoje“ vyks koncertas LLS jubiliejui paminėti.