Lietuvos jaunimas Vilniuje protestavo prieš Baltarusijos valdžios elgesį

Trečiadienį Lietuvos liberalaus jaunimo atstovai Vilniuje protestavo prieš Baltarusijos valdžios institucijų elgesį su opozicinių jėgų atstovais gruodžio pabaigoje, kai buvo išvaikyta protesto akcija Minsko centre ir areštuoti buvę kandidatai į prezidento postą.

Vilniuje V.Kudirkos aikštėje susirinkę apie 20 jaunuolių žygiavo iki Prezidentūros. Jie laikė baltą-raudoną-baltą Baltarusijos vėliavą, plakatus su užrašais "Laisvė Baltarusijai", "Lukashenka, will you stop already?" (liet. "Lukašneka, ar pagaliau baigsi?"), "Lukashenka, blood on you forever" (liet. "Lukašenka, kraujas ant tavo rankų amžinai")

"Mūsų akcijos tikslas yra solidarizuotis su Baltarusijos žmonėmis, opozicinėmis jėgomis, su persekiojamais Baltarusijos studentais, jaunimo organizacijų atstovais", - žurnalistams sakė Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Anot jos, Lietuvos institucijoms anksčiau jau buvo įteikta organizacijos parengta rezoliucija, kurioje šios raginamos aktyviau veikti dėl minėtų problemų, numatyti tam tikras sankcijas represijas organizavusiems asmenims bei institucijoms.

Kartu akcijoje dalyvavo suimtų buvusių kandidatų į prezidentus Vladimiro Nekliajevo ir Aleksejaus Michalevičiaus atstovai. Jie tvirtino buvę priversti bėgti iš Baltarusijos.

"Mums teko pabėgti iš Baltarusijos nuo režimo. Daugelis mūsų draugų yra šiuo metu KGB kalėjime, daugelis yra kituose kalėjimuose", - tvirtino A.Michalevičiaus atstovas Nikita Krasnovas.

Jie teigė, kad neramumai Minsko aikštėje buvo išprovokuoti valdžios institucijų, siekiant diskredituoti opoziciją.

"(...) tos provokacijos, tie masiniai neramumai buvo išprovokuoti valdžios institucijų, kad būtų diskredituota mūsų opozicija, tai yra valdžiai reikėjo priežasties sodinti žmones į kalėjimą, o priežasčių nebuvo, nes aikštė buvo taiki ir žmonės taikiai pareiškė savo balsą, savo nuomonę", - tikino V.Nekliajevo atstovas Vladimiras Kumecas.

Baltarusiai sakė nežinantys, ar jų atžvilgiu yra pradėtos baudžiamosios bylos.

Baltarusijos prezidentu Aleksandras Lukašenka buvo perrinktas gruodžio pabaigoje.

Vakarai griežtai sukritikavo Baltarusiją, kai po abejotinų prezidento rinkimų jėgos struktūros suėmė šimtus demonstrantų.NAUJAUSI KOMENTARAI

laisvamanis

laisvamanis portretas
Šaunuoliai,bet kodėl tik nevienareikšmiškai vertinamas "liberalus" jaunimas prisidėjo prie akcijos?

to laisvamanis

to laisvamanis portretas
nes jie ja sugalvojo, o kitiems,manau, nebuvo draudziama prisijungti

Laisvamaniui

Laisvamaniui portretas
O kodel gi liberalu jaunima i kabutes spraudziat?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių