Quantcast

Lietuvoje skamba „Gatvės muzikos diena 2009"

Šeštadienį Vilnius ir visa Lietuva gyvena šventinėmis nuotaikomis. Trečią kartą vykstant Gatvės muzikos dienai muzikantų ir klausytojų susirinko tiek, kad kai kuriomis sostinės gatvėmis net sunku praeiti.

Šventė, prasidėjusi vidurdienį, netruko įsibėgėti. Dalis muzikantų dar tik derina savo instrumentus, ruošdamiesi išeiti į gatves vakare, tačiau jau dabar Vilniaus senamiestyje nebėra vietos, kurios nepasiektų muzikos garsai. Populiariausias instrumentas tarp šventės dalyvių, tradiciškai, gitara, tačiau netrūksta ir grojančių būgnais, saksofonais, armonikomis, kitais instrumentais.

Gatvės muzikos diena džiaugiasi ne tik vilniečiai, bet ir daugiau nei du tūkstančiai Taize susitikimo dalyvių. Nors pagal programą jie turėtų dalyvauti įvairiuose teminiuose susitikimuose, panašu, kad grojantis miestas daugeliui jų pasirodė įdomesnis.

Gros visa Lietuva

Per pirmą šventę į Vilniaus gatves išėjo beveik 700 muzikantų. Per antrą grojančių buvo apie 3 tūkst. visoje Lietuvoje, nes prie Vilniaus 2008-aisiais prisijungė dar 31 Lietuvos miestas.

Šiemet, kai Vilnius jau tapo Europos kultūros sostine, o Lietuva švenčia savo vardo paminėjimo tūkstantmetį, „Gatvės muzikos diena" apima ne tik Lietuvą, bet ir visas pasaulio vietas, kuriose gyvena lietuvių. Lietuvoje „Gatvės muzikos dieną“ švęs 44 Lietuvos miestai ir miesteliai.

Lietuvoje „Gatvės muzikos dieną“ palaiko ir prie bendros idėjos prisijungė šie miestai: Akmenė, Alytus, Anykščiai, Druskininkai, Elektrėnai, Gargždai, Jonava, Joniškis, Jurbarkas, Kazlų rūda, Kaišiadorys, Kaunas, Kėdainiai, Kelmė, Klaipėda, Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Neringa, Marijampolė, Molėtai, Mažeikiai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Prienai, Rietavas, Rokiškis, Šalčininkai, Šakiai, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Tauragė, Telšiai, Ukmergė, Utena, Varėna, Vievis, Vilkaviškis.

A.Mamontovas gros būgnais

Šventės iniciatorius Andrius Mamontovas teigia, kad vien Vilniuje gros apie 1,5 tūkt. atlikėjų. Jo teigimu, dalyviams paliekama visiška laisvė, ką ir kaip groti. "Kai gatvėje girdite muziką, užpūsta teigiamos emocijos", - teigė "Gatvės muzikos dienos sumanytojas".

"Man gatvės muzika gal daugiau su būgnais yra susijusi. Ir esu apsisprendęs, kad šeštadienį grosiu būgnais“, – sakė A.Mamontovas.

10 val. muzikos maratonas

Vilniuje nuo 12 iki 22 valandos renginio dalyviai gyvai atliks muzikos kūrinius Subačiaus, Bokšto, Didžiojoje gatvėse, Rotušės aikštėje, Pilies, Vilniaus, Universiteto, Vokiečių, Pylimo, Rūdninkų, Stiklių, Žydų, Gaono, Švarco, S. Skapo, Liejyklos, Aušros Vartų, Trakų, Paupio, Užupio ir Maironio gatvėse, Europos aikštėje, Arsenalo ir Žygimantų gatvėse, skvere prie Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Neries pakrantėje šalia Karaliaus Mindaugo tilto.

Vakare, nuo 20 val., skvere prie prekybos centro "Gedimino 9" vyks baigiamoji renginio dalis - būgnų fiesta.

Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, renginys bus organizuojamas netrikdant transporto eismo, o renginio vietos prie gyvenamųjų namų ar įmonių, kur leista dainininkams muzikuoti, suderintos su savininkais.

Išplis po pasaulį

Užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenių užsidegimas rodo, kad "Gatvės muzikos dienos" paplitimas greičiausiai pranoks jo lūkesčius – šventė išsiverš už nuo muzikos garsų skambančios Lietuvos.

"Mes, Belgijos lietuvių bendruomenė, bandysime "Gatvės muzikos dieną" perkelti ir į Briuselio gatves! Gavome leidimą iš vietos valdžios gegužės 2 d. groti gatvės muzikantams tam tikrose Europos sostinės senamiesčio vietose nuo 17 val. iki 19 val. Tikėkimės, iš tų 2 tūkst. lietuvių, kurie gyvena Belgijoje, atsiras muzikantų, kurie solidarizuosis su savo kolegomis Lietuvoje ir taip pradžiugins ne tik jus, mus, bet ir briuseliečius", – rašoma Belgijos lietuvių laiške A.Mamontovui.

Muzikuoti pasiryžusios ir lietuvių bendruomenės Čilėje ir Argentinoje


Šiame straipsnyje: Gatvės muzikos diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių