Quantcast

Lenkų protesto organizatoriai nekviečia į Vilnių paramos iš užsienio

Vilniuje organizuojamos Lietuvos lenkų protesto akcijos prieš Švietimo įstatymą organizatoriai teigia nekviečiantys šiame renginyje dalyvauti rėmėjų iš užsienio.

„Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai nekviečia ir neorganizuoja jokių protesto grupių iš užsienio. Protestui išreikšti kviečiami tėvai, mokytojai ir mokiniai, kuriuos betarpiškai įtakoja neigiamos naujojo švietimo įstatymo pasekmės. Taigi niekas iš užsienio mitinge nedalyvaus“, - teigiama antradienį išplatintame akcijos organizatorių pranešime.

Pranešimas paskelbtas po to, kai žiniasklaidoje buvo pranešta, jog į protesto akciją kovo 17 dieną kviečiami vykti „nacionalistai“ iš Lenkijos.

„Ryšium su tuo pareiškiame, kad Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai rengia lokalią protesto akciją prieš švietimo sistemą ardančią pseudo-reformą bei tautinių mažumų mokykloms apginti. Prie eitynių ir mitingo, vyksiančių kovo 17 dieną Vilniuje, prisijungs Lietuvos švietimo profesinės sąjungos“, - teigiama pranešime.

Į Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetą susibūrę lenkų tautinių mažumų atstovai skelbia kovą rengsiantys protesto eitynes nuo Seimo link Vyriausybės bei mitingą, kuriame bus reikalaujama atsisakyti vienodų brandos egzaminų.

Beveik prieš metus Seimas priėmė naujos redakcijos Švietimo įstatymą, kuris, be kitų dalykų, nustatė ir naują lietuvių kalbos mokymo tvarką tautinių mažumų mokyklose, numatant daugiau pamokų lietuvių kalba, o taip pat nuo 2013 metų suvienodinant lietuvių kalbos brandos egzamino užduotis.

Tačiau lenkų tautinė mažuma prieštarauja reikalauja, kad būtų grąžinta senajame įstatyme nustatyta ligšiol galiojusi tvarka, kuomet egzaminų sesijoje valstybinės ir gimtosios lietuvių kalbos egzaminų užduotys skiriasi.

Lietuvos Vyriausybė teigia, kad jos pasirinktas modelis yra vienas iš nuosaikiausių Europoje ir pažymi, kad kitose šalyse, įskaitant Lenkiją, galioja panašios nuostatos dėl vienodo egzamino ir dalykų dėstymo valstybine kalba.


Šiame straipsnyje: LenkainesantaikaLietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Wacek

Wacek portretas
Žinoma, reikia streiką skelbti nuolatinį....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių