Quantcast

Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis : Vilnius yra jūsų sostinė

Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis šventinių Lietuvos tūkstantmečio renginių metu ėmėsi srėbti užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio užvirtą košę.

Vilnius - ne tik lietuvių

Porai valandų į Vilnių atvykęs Lenkijos vadovas negailėjo gerų žodžių Lietuvai, kalbėdamas priešais sostinės Katedros aikštėje susirinkusią minią.

„Mes, lenkai, galime didžiuotis, kad mūsų istorija per amžius siejosi su jūsų istorija", – sakė L.Kaczynskis.

Kalbėdamas apie Vilnių, Lenkijos vadovas stengėsi pabrėžti, kad šį miestą savu laiko ne tik lietuviai. „Tai lietuvių, bet ir lenkų, baltarusių, žydų, karaimų ir kitų (tautų – red. past.) žemė. Tai žemė, ant kurios šios tautos šimtus metų gyveno santarvėje", – aiškino politikas.

Malonus siurprizas

Tačiau L.Kaczynskis, turbūt suvokdamas žalą, kurią dvišaliams Lietuvos ir Lenkijos santykiams padarė Lenkijos užsienio reikalų ministro R.Sikorskio viešas pareiškimas, neva Lenkija tarpukariu nebuvo okupavusi Vilniaus, tūkstančiams lietuvių Katedros aikštėje bei prie radijo ir televizijos imtuvų pasakė žodžius, kuriuos daugelis norėjo išgirsti, tačiau mažai kas tikėjosi.

„Šiandien turime laisvą Lenkiją ir laisvą Lietuvą. Šiandien Vilnius yra jūsų sostinė", – pareiškė Lenkijos prezidentas.

Baigdamas savo kalbą, kaimyninės šalies vadovas dar kartą pabrėžė nematantis dėl ko lietuviai ir lenkai turėtų pyktis.

„Tikiuosi, kad taip, kaip dabar, būsime strateginiais sąjungininkais. Nes matau daugybę bendrų interesų, o prieštaravimo – nei vieno. Esu mūsų sąjungos, mūsų draugystės šalininkas. Ir būsiu toks, kol veiksiu viešojoje erdvėje. Nes tai yra mūsų bendras interesas. Interesas dviejų atskirų, bet tarpusavyje susijusių tautų interesas", – sakė L.Kaczynskis.

Ar Lenkija išgirdo savo Prezidento žodžius - skaitykite dienraštyje


Šiame straipsnyje: dainų šventėLenkaiKaczynskis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių