Lenkijos premjeras D.Tuskas atvykęs į Kanadą rado Vilnių

Kanadoje viešintis Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas sekmadienį pareiškė, jog didžiuojasi šioje šalyje radęs kitą Vilnių - ant pušynais apaugusių kalvų į rytus nuo Otavos esantį miestelį, įkurtą pirmosios emigrantų iš Lenkijos bangos.

Daugelis šio miestelio gyventojų kilę iš imigrantų, atvykusių į Kanadą iš Lenkijos šiaurinio Kašubų regiono, kuris taip pat yra premjero D.Tusko gimtinė.

Vietos gyventojai šiltai pasveikino jį Šv.Stanislavo bažnyčioje.

Tačiau visiškai kitokį sutikimą premjerui pateikė demonstrantai, atvykę iš Toronto ir Otavos protestuoti dėl įsivaizduojamo Varšuvos pataikavimo Maskvai, nusprendus nutraukti tyrimą dėl Rusijoje įvykusios lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir daug kitų aukštų pareigūnų.

„Tai Rusijos ir Lenkijos sąmokslas“, - teigė lenkas Witoldas Szalankiewiczius, gyvenantis Otavoje jau apie du dešimtmečius.

Lenkų nacionalistai kaltina Rusijos valdžią ir D.Tusko liberalią vyriausybę dėl 2010 metų balandžio 10 dieną netoli Smolensko įvykusios lainerio katastrofos ir netgi kaltina juos sąmokslu nužudyti.

Pernai rugpjūtį paskelbtoje ataskaitoje Lenkijos tyrėjai nurodė, kad jų šaliai tenka didžiausia dalis kaltės dėl katastrofos, nusinešusios L.Kaczynskio ir 95 kitų žmonių gyvybes.

Tuo pat metu vyriausybė pašalino iš pareigų kai kuriuos armijos pareigūnus, atsakingus už Lenkijos oro pajėgų lakūnų ruošimą.

Lėktuvas Tu-154, kuriuo skrido L.Kaczynskis, jos žmona ir daug kitų Lenkijos lyderių, sudužo mėgindamas nutūpti Rusijos vakarinio Smolensko miesto apylinkėse esančiame kariniame oro uoste, gaubiamame rūko.

L.Kaczynskio vadovaujama delegacija tąsyk vyko į ceremoniją Katynėje, per kurią turėjo būti paminėtos per Antrąjį pasaulinį karą Sovietų Sąjungos saugumo tarnybų įvykdytos tūkstančių lenkų karininkų žudynės.

D.Tuskas planavo atvykti į Kanadą, tačiau buvo priverstas paskutinę minutę atšaukti šiuos planus dėl L.Kaczynskio lėktuvo katastrofos.

Lenkija yra viena iš didžiausių Kanados prekybos partnerių Centrinėje ir Rytų Europoje, o dvišalės prekybos metinė apyvarta siekia 1,7 mlrd. JAV dolerių.

Kanadoje taip pat gyvena beveik milijonas lenkiškas šaknis turinčių žmonių.

Be Otavos, D.Tuskas aplankys prie Ontarijo provincijos šiaurinio Sadberio miesto esančią vario kasyklą „Quadra“, kurią šių metų kovą už 2,9 mlrd. dolerių įsigijo Lenkijos kasybos įmonių grupė KGHM.


Šiame straipsnyje: Donaldas TuskasVilnius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių