„Ledinis barokas“ atsisveikina kartu su žiema

Vasario mėnesį Rotušės aikštė ūžė nuo benzopjūklų gausmo, klegėjo nuo vaikų juoko. Čia trypė jaunos kojos ir lėtus ratus suko pagyvenusios poros. „Ledinio baroko“ skulptūras, ekskursijas, Užgavėnes, Ledo klubą ir kitas pramogas aplankė daugiau nei 30 tūkstančių žmonių.

Pasiektas 7 metrų 50 centimetrų Lietuvos ledo skulptūrų rekordas. Sudeginta vienintelė ledo Morė. Ledo miestą aplankė virš 40 vaikų ekskursijų iš visos Lietuvos. „Vilnius – Europos kultūros sostinė  2009“ (VEKS) Gyvosios Istorijos programos projektas „Ledo barokas“ per savaitę susiliejo su sostinės senamiesčiu ir, rodos, tapo nebeatsiejama jo dalimi.

„Esu vienas iš tų, kuriems „Ledinis barokas“ tapo kasdienybės dalimi. Nebeįsivaizduoju Rotušės aikštės tuščios. Visą savaitę, kada beateitum, čia nuolat kas nors zuja – ant tvorelių karstosi maži išdykėliai, skulptūros žybsi nuo turistų ir gyventojų fotoblyksčių, žmonės čia skiria pasimatymus vieni kitiems. Paprastai tariant – „Ledinis barokas“ tapo miesto traukos centru, o aš didžiuojuosi ir džiaugiuos tapęs jo dalimi, bet sekančią savaitę bandysiu aplenkti šią vietą“, - atviravo pagrindinis projekto skulptorius, vienintelės ledo Morės ir Augustinų Švenčiausios Marijos ramintojos bažnyčios skulptūros autorius Mindaugas Tendziagolskis.

Šį šeštadienį, vasario 28 dieną projektas „Ledinis barokas“ atsisveikina. Ir ne tik su septyniomis tirpstančiomis ledo skulptūromis. Atsisveikina ir su žiema ir su karščiausiu šokių klubu po atviru dangumi, su čia sutiktais naujais draugais, senamiesčio sienose jau spėjusiu įsigyventi kasdieniu šurmuliu. Su iniciatyva, kuri, kaip tikisi projekto organizatoriai, išgyvens įvairius sunkmečius ir taps kasmetine.
Vilniaus miesto paveldas kitaip – skambėtų ši tradicija ir kviestų praplėsti pažintį su taip dažnai pačių sostinės gyventojų nepažintais architektūros šedevrais.

Paskutinė šio projekto diena - šeštadienis – bus skirta mažiesiems. Kaip ir praeitą sekmadienį jų laukia šokių pamokos, reveransų konkursas, ledo dirbtuvės bei senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“ specialiai uždarymo renginiui sukurta šokio programa „Ledo pasaka”. Vaikų laikui pasibaigus, prie paskutinio Ledo klubo pulto stos atsisveikinti susirinkusiems neleisiantys nuliūsti „Happyendless Dj Team“.
Prognozės žada, kad atsisveikinimo dieną nuo pat ryto kandžiosis malonus šaltukas ir spindės saulė. Prabėgusi savaitė įrodė – daugiau nieko ir nereikia, kad žmonės atskubėtų į Rotušės aikštę kartu leisti laiką po atviru dangumi.


Šiame straipsnyje: ledo barokasVEKS

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių