Quantcast

Lazdynų tiltą gali tekti uždaryti (papildyta)

Tiksinčia bomba vadinamo Lazdynų tilto rekonstrukcijos konkursas - teismo rankose. Vilniaus apygardos prokuratūra informavo, kad vyriausiasis prokuroras kreipėsi su ieškiniu į teismą, prašydamas pripažinti niekine ir negaliojančia dar Juozo Imbraso vadovaujamos Vilniaus valdžios sudarytą Lazdynų tilto rekonstrukcijos darbų sutartį.

Įtaria korupciją

Prokuratūra tyrimo ėmėsi po to, kai Seimo narys Kęstutis Masiulis sausio 20-ąją pateikė prašymą apginti viešąjį interesą ir išsiaiškinti, ar nebuvo padaryta ženkli žala valstybei, Lazdynų tilto rekonstrukcijos statybos darbų pirkimo nugalėtoju pripažįstant bendrovę „Kauno tiltai“.

K. Masiuliui, išnagrinėjusiam viešojo pirkimo eigą, susidarė įspūdis, kad konkursas buvo galimai organizuotas specialiai vienai įmonei.

„Nustebau sužinojęs, kad šiais sunkmečio laikais konkurse dalyvavo tik viena įmonė. Juk puikiai žinome, kad įmonėms trūksta užsakymų, ir konkursuose dabar paprastai dalyvauja kelios ar net kelios dešimtys įmonių. Ypatingai mane suglumino, kad sąmatinė rekonstrukcijos kaina konkurso metu ne smuktelėjo, kaip kad yra įprasta, o pakilo – nuo 97,6 iki 125,5 milijono litų. Taip, suprantu: dykai gauti riebūs 30 milijonų gali „užganėdinti“ visus,“ – ironizavo Seimo narys.

Pasak K. Masiulio, tai yra tipiškas atvejis, kai vykdant viešuosius pirkimus nesistengiama vadovautis ūkiška logika, siekiant optimalaus kainos ir kokybės santykio. „Šį kartą net nereikėjo ieškoti būdo, kaip nugalėtoju paskelbti brangesniojo pasiūlymo autorių, o užteko pasirūpinti, kad į konkurso sąlygas būtų įtrauktas bent vienas reikalavimas, kurio negalės išpildyti jokia kita Lietuvos įmonė. Šitaip „gudraujant“ yra akivaizdžiai pažeidžiamas viešasis interesas,“ – piktinosi K. Masiulis.

E.Masiulis: rizikuoti negalime

„Negalime rizikuoti žmonių saugumu“, - portalui sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Pasak jo, jeigu prasidės teismų maratonas, Lazdynų tiltą bus galima pamiršti kaip Vilniaus transporto infrastruktūros dalį.

Visų pirma, jeigu „Kauno tiltai“ sustabdys neseniai pradėtus remonto darbus, tiltą reikės uždaryti. Mat avarinės būklės statinį kol kas spėta tik truputį aplopyti, ir, E.Masiulio žodžiais, tiltas keltų per didelį pavojų eismo dalyviams.

Negana to, ministras įžvelgia ir galimybę, kad Lazdynų tilto remontui skirtos ES lėšos bus atimtos. Anot E.Masiulio, bylinėjimasis įšaldytų pinigus, taigi prasidėjus teismams juos būtų būtina atiduoti kitiems projektams, kuriems reikalingas finansavimas.

Tilto uždarymas Vilniaus miestui reikštų didžiules problemas, mat smarkiai išaugtų eismo spūsčių grėsmė.

Kaip jau skelbėme, kelininkai Lazdynų tilto būklę penkiabalėje sistemoje vertina vienetu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių