Quantcast

Lazdynų gyventojai kovoja prieš atliekų deginimo gamyklą

Vilniečiai protestuoja dėl prie Gariūnų turgavietės planuojamos statyti atliekų deginimo gamyklos ir reikalauja jos poveikį aplinkai įvertinti iš naujo.

Lazdynų gyventojai atkreipia dėmesį, kad šiuo metu ir taip kenčia blogą kvapą, sklindantį iš Vilniaus miesto nuotekų valyklos. Jie primena, kad esą nėra nustatyta, kokį poveikį gyventojų sveikatai turi Jočionių gatvėje bendrovės „Senovė“ deginamos medicininės atliekos. Todėl žmonės kyla į kovą dėl dar vieno taršos šaltinio - Vilniaus regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos, numatomos statyti Jočionių gatvėje.

Lazdyniečiai siūlo numatyti gamyklos statybą toliau nuo gyvenamųjų namų rajonų. Už šį siūlymą pasirašė 8086 gyventojai, tačiau į jų pasiūlymus esą atsižvelgta nebuvo.
Dėl savo sveikatos būgštaujantys gyventojai, nepatenkinti bendrovės „Cowi Baltic” parengta poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita, prašo valdininkų, kad atliekų deginimo poveikis būtų vertinamas dar kartą, o ataskaita pripažinti niekine.

„Cowi Baltic” parengto dokumento išvadose teigiama, kad gamykla nedarytų jokio poveikio aplinkai.

„Bendrovės „Cowi Baltic“ PAV ataskaita, parengta remiantis aplinkos kokybės matavimo stotelės, esančios prie televizijos bokšto, duomenimis, neatspindi realios situacijos. Dėl to reikalaujame pastatyti aplinkos kokybės matavimo stotelę Lazdynų mikrorajone, kad šie duomenys atspindėtų realų užterštumą“, - rašte, adresuotame Vilniaus politikams, valdininkams ir šalies aplinkos ministrui, reikalauja Lazdynų gyventojai.

„Cowe Baltic“ Aplinkosaugos skyriaus ir poveikio aplinkai vertinimo grupės vadovė Dana Bagdonavičienė atkreipė dėmesį, kad PAV ataskaita rengta, vadovaujantis nustatyta tvarka ir laikantis įstatymų.

„Suprantu, kad žmonėms labai norisi pasakyti, kad ten gamyklos statyti negalima, bet skaičiavimai ir vertinimai sako ką kitą. Padarėme viską, ką galėjome, ir dar daugiau.

Naudojamės ne tik  artimiausios aplinkos kokybės matavimo stotelės duomenimis, bet ir Aplinkos apsaugos agentūros oro užterštumo žemėlapiu. Taigi įvertinome ne tik Lazdynų, bet ir visų Gariūnų apylinkių aplinkos kokybę, analizavome greta esančių įmonių poveikį“, - portalui aiškino D.Bagdonavičienė.

Šiuo metu „Cowi Baltic“ PAV ataskaitą vertina Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento specialistai. Išvadas dėl ataskaitos kokybės ir teisingumo jie turėtų pateikti sausio mėnesio gale.


Šiame straipsnyje: lazdynaiatliekų deginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių