Quantcast

„Kūrybiniame impulse“ – baleto artistų vaizduotės polėkis

Daugybė Lietuvos baleto žvaigždžių, vienuolika choreografinių miniatiūrų, prieš pusantrų metų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) sceną palikusi primabalerina Eglė Špokaitė. Visa tai baleto ir šokio gerbėjai išvys „Kūrybiniame impulse“.

Birželio 3 d. LNOBT baleto artistai pristatys savo choreografinių miniatiūrų projektą „Kūrybinis impulsas“. Šio sumanymo autoriaus, meno vadovo, choreografo Krzyzstofo Pastoro teigimu, choreografinės dirbtuvės turėtų būti neatsiejama savitą meninį įvaizdį siekiančios ugdyti baleto trupės dalis. „Be naujų kelių, naujų raiškos formų, naujos kalbos paieškų, baletas būtų neįdomus ir net miręs menas, - sakė K.Pastoras. – Pagrindinė šalies baleto trupė turėtų rodyti ne tik didžiuosius veikalus, bet ir išlikti kūrybinga, ieškoti savitų meninių sprendimų, pristatyti naujų choreografų, geriausia, iš pačios trupės, kūrinius.“

Jis įsitikinęs, kad būtina sukurti sąlygas choreografijos talentams atsiskleisti ir plėtotis. Ir vylėsi, kad choreografinės dirbtuvės taps LNOBT kasmete tradicija ir taip prisidės prie Lietuvos choreografijos meno plėtros.

„Dabar projekte turime vienuolika choreografų. Manau, labai svarbu, kad po dvejų metų turėtume visiškai susiformavusius savo šalies choreografus, nes pačiam teatrui tai yra labai sveika“, - sakė meno vadovas.

Pasak jo, visi šokėjai, kurie kūrė šias choreografines miniatiūras, dirbo aukodami savo laisvalaikį. „Aš juos labai gerbiu, kad jie yra tokie ambicingi ir savo laisvą laiką, kurio daug neturi, sugeba skirti savo tobulėjimui. Norint būti geru choreografu, šokėju, reikia įdėti labai daug darbo, turėti didelių ambicijų ir tvirtą charakterį. Akivaizdu, kad visa tai jie turi“, - gražių žodžių šokėjams negailėjo meno vadovas.

„Kūrybiniame impulse“ šoks būrys Lietuvos baleto žvaigždžių: jau minėta E.Špokaitė, Olga Konošenko, Martynas Rimeikis, Eligijus Butkus ir kiti. Taip pat atvyks svečiai iš Drezdeno – primabalerina Natalija Sologub ir Pavelas Moskvito.

Kur? Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Kada? Birželio 3 d. 19 val.

Kiek? 10-90 litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių