K.Starkevičių ir kitus žmones apvogęs vilnietis kalės pusketvirtų metų

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį skyrė vienerius metus nelaisvės vilniečiui Valerijui Capukui už iš parlamentaro Kazimiero Starkevičiaus pavogtus du dviračius.

Jaunam vyrui šis nuosprendis 15-tas. Teismas subendrino už dviračių vagystę paskirtą bausmę su nuosprendžiais už kitais nusikaltimais ir paskyrė galutinę bausmę - šiek tiek daugiau nei pusketvirtų metų laisvės atėmimo. K.Starkevičiaus naudai iš nuteistojo priteista 2,6 tūkst. litų.

Pavogtieji dviračiai stovėjo Seimo viešbučio laiptinėje, jie buvo prirakinti. Pavogtus dviračius V. Capukas pardavė už porą šimtų litų. Jis savo kaltę dėl nusikaltimo pripažino.

32 metų V. Capukas yra suimtas, nes įtariamas įvykdęs daugiau nusikaltimų - vagysčių iš Seimo viešbučio.

Kitoje byloje js nuteistas, kad pernai liepos 20 dieną iš neužrakinto automobilio Vilniuje pagrobė daiktų ir per 13 tūkst. litų grynųjų pinigų. Mašinos vairuotojas tuo metu teikė pagalbą troleibuso vairuotojai. V. Capukas važiavo tuo troleibusu, išlipo iš jo, paėmė iš automobilio kompiuterį, kitus daiktus ir nuėjo.

Vyras buvo sulaikytas po kelių dienų, nukentėjusiajam buvo grąžinti visi daiktai ir beveik visi pinigai. Trūko maždaug pusantro tūkstančio litų. V. Capukas savo kaltę pripažino ir dėl šio nusikaltimo ir teismui papasakojo, kaip įvykdė nusikaltimą.

Pareigūnams V. Capukas yra aiškinęs, kad neskriaudęs senukų ar kitų žmonių, nesmurtavęs, o vogęs iš turtingų žmonių, kurie turi pakankamai pinigų pragyventi. Prokuratūros atstovai teigia, kad kaltinamasis suvokia esąs narkomanas, darantis nusikaltimus, nepuola įtikinėti, kad tai jau paskutinis jo nusikaltimas, galbūt jis stokoja pagalbos, atsikratant priklausomybės narkotikams.

„Aš nežinau, ar išlipsiu iš tos duobės, ar ne“, - yra sakęs pareigūnams V. Capukas.

Sausio pradžioje tas pats Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino prokuratūros prašymą ir maksimaliam trijų mėnesių terminui leido suimti V. Capuką dėl įtarimų Seimo viešbutyje apvogus parlamentarą Julių Sabatauską ir dar kelis Seimo narius.

Įtariamąjį per specialią operaciją prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ sulaikė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Sausio 1 dieną policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės įsibrovus į Seimo nario, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko J. Sabatausko butą. Nusikaltimą tiriantiems pareigūnams vagystės braižas išsyk pasirodė panašus į kitą Seimo viešbutyje anksčiau padarytą tokios pat rūšies nusikaltimą.

Atlikę įvairius operatyvinius veiksmus, pareigūnai vagyste įtariamą asmenį nustatė ir sulaikė su įkalčiais.

Įtariamasis ketino realizuoti dalį iš Seimo nario buto pagrobto turto. Sulaikytas vilnietis V. Capukas pareigūnams žinomas nuo 2010 metų, kai apvogė kito Seimo nario Algimanto Salamakino butą taip pat Seimo viešbutyje. Tada jis buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, kurią atlikęs iš pataisos namų buvo paleistas į laisvę pernai kovo mėnesį.

Per kratą pas įtariamąjį rasti vogti daiktai, taip pat įvairių raktų ryšuliai, kuriais pasinaudojęs jis galėjo įvykdyti ir daugiau nusikaltimų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
Nors kartą pasodins ir tą įžūlų žuliką Starkevičių

apvogta tauta

apvogta tauta portretas
o iš vagies vogti? Galima?
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių