Quantcast

Kovą Vilniuje – islandų elektroninės muzikos saldainis „Gus Gus“

Kovo 16 d. Vilniaus Teatro arenoje savo vienintelį Baltijos šalyse koncertą surengs žymi islandų elektroninės muzikos grupė „Gus Gus“.

Jau ne kartą Lietuvoje koncertavęs ekstravagantiškas kolektyvas turi išties daug gerbėjų mūsų šalyje, savo meilę muzikantams įrodžiusių per praėjusias Sostinės dienas – Vilniaus Katedros aikštė, kur vyko islandų koncertas, buvo tapusi didžiule šokių aikštele po atviru dangumi, o į taktą lingavo tūkstančiai grupės gerbėjų.

1995 m. Reikjavike susibūrusią grupę įkūrė du muzikinių klipų kūrėjai - Sigurðuras Kjartanssonas ir Stefánas Árnis Þorgeirssonas, į pagalbą pasikvietę dar du vokalistus - Magnúsą Jónssoną ir Daníelį Ágústą Haraldssoną. Kiek vėliau prie grupės prisijungė garsūs Reikjaviko didžėjai Magnúsas Guðmundssonas ir Biggi Veira.

Grupės pavadinimas tiesiogiai susijęs su garsaus vokiečių režisieriaus Rainerio Wernerio Fassbinderio 1974 m. filmu „Baimė suvalgo sielą“, kuriame moteris gamina savo meilužiui kuskusą, jos lūpose skambantį kaip gus gus.

Sėkmingos karjeros pradžia galima vadinti 1997 metus ir antrąjį studijinį albumą „Polydistortion“, kurį išleido galinga amerikiečių leidybinė kompanija „Warner Bros.“. Sulaukęs geros kritikos, šis darbas pelnė islandams pasaulinį pripažinimą. Kaskart nenuspėjamus gyvus pasirodymus surengiančius menininkus galima pavadinti muzikinės eklektikos profesionalais – meistriškai miksuodami šokių muziką su elektronika, hiphopą su techno, fanką su house, jie nuolat eksperimentuoja ir nesiliauja drąsiai žaisti garsais.

Grupės sudėtis keletą kartų keitėsi, tačiau ir buvusiųjų narių karjeros susiklostė laimingai. Didžiausios sėkmės sulaukė Emiliana Torrini, atlikusi dainą filme „Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės“, bei koncertavusi su Stingu, Moby, Dido ir kitais žinomais atlikėjais.

Šiuo metu „Gus Gus“ savo biografijoje turi 10 albumų, 19 singlų, jie sukūrė itin didelio populiarumo sulaukusias Bjork, „Depeche Mode“, „Moloko“, „Sigur Ros“ kūrinių šokių versijas. Kartu su Bjork ir „Sigur Ros“ ši grupė patenka į populiariausių pasaulyje Islandijos atlikėjų trijulę.


Šiame straipsnyje: Gus Gusrenginiai Vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Gerbejas

Gerbejas portretas
pfffff, Vilniaus dienose nemokamai atsiveze, o dabar 60Lt... per daug uzsiprasete tikrai...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių