Korupcijos rizikos: STT bedė pirštu į sostinės daugiabučių administravimą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įžvelgia korupcijos veiksnių Vilniaus miesto savivaldybei organizuojant fizinių ir juridinių asmenų, pretenduojančių teikti daugiabučių namų administravimo paslaugas, atranką, vykdant kontrolę.

Anot STT, analizės metu nustatyta, kad savivaldybės organizuojama atrankos procedūra yra tik formalaus pobūdžio, nes pretendentų gebėjimai ir pasirengimas vykdyti šias funkcijas nėra vertinami – nėra kriterijų, pagal kuriuos būtų galima objektyviai įvertinti pretendentų pasiruošimą ir tinkamumą teikti šias paslaugas.

Taip pat nenustatyti administratorių parinkimo kriterijai objektams, kuriuose dauguma patalpų nuosavybės teise priklauso savivaldybei. STT teigimu, pernelyg plati savivaldybės diskrecija pasirenkant administratorių vertinama kaip korupcijos rizikos veiksnys.

STT taip pat teigia, kad nepakankamai kontroliuojami daugiabučių namų administratorių vykdomi pirkimai, „todėl išlieka prielaidų piktnaudžiauti ir reikalingus darbus ar paslaugas pirkti nepagrįstai didelėmis kainomis“.

STT turi priekaištų ir dėl administratorių veiklos kontrolės, pvz., per pastaruosius dvejus metus iš esamų daugiau nei 30 daugiabučių namų administratorių, savivaldybė planinių patikrinimų metu įvertino 5 administratorių veiklą, o neplaninių patikrinimų metu – 8 administratorių.

Anot pranešimo, nėra aiškiai įvardintų pagrįstų motyvų dėl tikrintinų administratorių parinkimo. STT pareigūnai atkreipė dėmesį, kad visi planinių tikrinimų metu patikrinti asmenys administravo sąlyginai nedaug daugiabučių namų – nuo 15 iki 88, kai tuo tarpu didžioji dalis administratorių administruoja nuo 200 iki 700 namų.

Siekiant pašalinti ar sumažinti nustatytus korupcijos rizikos veiksnius STT pateikė pasiūlymus Vilniaus miesto savivaldybei ir Aplinkos ministerijai. Jos per 3 mėnesius turės informuoti STT, kaip į rekomendacijas bus atsižvelgta.

Vilniaus miesto savivaldybė teigia, jog administratorių atranką atlieka ir valdytojų organizuojamus pirkimus tikrina remdamasi teisės aktais, šiuo metu analizuoja STT pastabas, taip pat laukiama įstatymų pataisų iš Aplinkos ministerijos.

„Teisės aktų tobulinimas nacionaliniu lygiu leistų efektyviau ir sklandžiau įgyvendinti savivaldybei priskirtas funkcijas. Mūsų žiniomis, Aplinkos ministerija jau parengė tam tikrų teisės aktų pakeitimus, atsižvelgdama į STT rekomendacijas“, – BNS sakė savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Būsto administravimo skyriaus vedėja Eglė Šlajūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Oi tai

Oi tai portretas
į Klaipėdą seniai reikia bęsti ir net ne pirštu. :D).Ypač į NB pirmininkus, buxalterius ir namų administratorius ramiai vagiančius nepaisant nieko vidury baltos dienos

Gyventojai

Gyventojai portretas
Tokia ir panaši savi valdos " Butų ūkis " vyksta ir Kaune.....,su visa įsi savinimo -"atsifutbolinimo " komanda ,vsio zakono..

Ne tik Vilniuje,bet

Ne tik Vilniuje,bet portretas
ir Klaipėdoje savivaldybės tarnautojai,atsakingi už daugiabučių gyvenamųjų namų priežiūrą ir kontrolę ,NĖRA butų savininkų pusėje, dažniausiai GINA daugiabučių namų administratorius.Kodėl ?!Patikrinimai atliekami formaliai, apie rezultatus butų savininkai NEINFORMUOJAMI.Butų savininkai NEGALI nei GAUTI,nei SUSIPAŽINTI su atliekamų ar atliktų darbų aktais ir kt.dokumentais.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių