Quantcast

Kontaktų mugėje Rotušėje – turizmo galimybės, paslaugos ir vaišės

Antradienio popietę sostinės Rotušėje vyko Vilniaus, Trakų ir Kernavės galerijų-dirbtuvių bei kitų organizacijų, pristatančių edukacines programas, kontaktų mugė. Joje galerininkai ir amatininkai supažindino su jų siūlomomis įvairių sričių edukacinėmis programomis: keramikos, juvelyrikos, kalvystės, auksakalystės, vitražo, tekstilės, audimo, gintaro, karpinių, senųjų amatų ir kulinarijos.

Unikali technika

Galerijos „Meno niša“ atstovė – dailininkė, juvelyrė Marytė Dominaitė-Gurevičienė teigė, kad jie yra vieninteliai, dirbantys su tokia technika – emaliu, ir bene vieninteliai Europoje, dirbantys su vaikais.

„Mums labai paprasta patraukti žmogų, jei jis nors kartą ateina į mūsų galeriją ir pamato, ką siūlome. Tai yra labai prabangi technologija – emalis. Turime šimto darbų parodą, kuri dabar keliauja po Latviją. Turime mažą muziejų, darbų pavyzdžius, galime pasiūlyti įvairių dalykų: nuo vaizdelio padarymo iki papuošalo ar suvenyro gimtadienio proga“, - apie savo veiklą kalbėjo dailininkė.

Į galeriją užsukę žmonės – tiek vaikai, tiek suaugusieji – gali ir patys susikurti daiktą, kurio nori. O užsieniečiai, pasak M.Dominaitės-Gurevičienės, labai vertina rankų darbo procesą, gaminius, ir džiaugiasi turėdami galimybę išsivežti daiktą, kurį patys sukūrė.

Kibinų karalystė

Trakų „Senoji kibininė“ rengia edukacines kibinų ir šimtalapių pamokėles. Į jas galima registruotis telefonu, vyksta jos bet kada, svarbiausia – kad grupėje būtų bent dešimt žmonių. Kibininės administratorė Staselė pasakojo, kad dabar valgiaraštis prasiplėtė – atsirado septynios naujos rūšys kibinų. Ir patvirtino, kad jų kibinus mėgsta ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš užsienio. „Dabar laukiame iš Taivano atvykstančios grupės. Visada sulaukiame turistų iš Lenkijos, Rusijos, kitų šalių“, - sakė pašnekovė.

Savo kepamais kibinais didžiuojasi ir karaimų tautinių patiekalų restoranas „Kybynlar“. „Kibinai yra taip išpopuliarėję, kad juos jau galime vadinti ir lietuvių tautiniu patiekalu. Tačiau tikri karaimiški kibinai skiriasi nuo visų kitų. Visų pirma, karaimų virtuvėje nenaudojama kiauliena, kibinai būna su jautiena, aviena arba vištiena. Mėsa turi būti kapota, tešla – mielinė, ne trapi“, - iš ko galima atskirti, tikrus karaimiškus kibinus valgote ar ne, vardijo administratorius Artūras Lavrinovičius.

Restoranas vykdo edukacinę programą – svečiai gali ateiti ne tik pavalgyti, bet ir patys pasigaminti. Lankytojai taip pat supažindinami su karaimų tradicijomis ir papročiais.

Pokario laikų malūne Kernavėje įsikūrusiame „Kerniaus bare“ galima ne tik pailsėti ir skaniai pavalgyti. Čia vyksta edukacinės pamokėlės apie papročius ir tradicijas vaikas ir suaugusiesiems. Per Užgavėnes jie mokomi deginti Morę, Kalėdoms gamina kūčiukus, Velykoms – margina kiaušinius ir pan.

Įspūdingi odos gaminiai

Galerija „Sirena“ atstovauja lietuviškam odos produktui, kaip teigė jos vadovė ir dizainerė Irena Serapinienė. Čia – daugybė puikių odos gaminių: nuo tautinio paveldo pavyzdžių iki studentų, kurių parodos dažnai rengiamos galerijoje, meninių projektų, odinių suvenyrų ir rankinių.

„Odos gaminiai tikrai nėra tiek žinomi, kiek gintaro ar lino, bet, manau, kiekvienas pasakys, kad odinis daiktas ar odinis suvenyras lietuviui jau yra brangus. Turistui svarbu, kad odinis daiktas yra lengvas, ilgaamžis, o svarbiausia, kad mūsų galerijoje suvenyrus klientai gali pasigaminti patys. Mes parengiame ruošinuką, o žmogus gali pats jį užbaigti“, - pasakojo galerijos vadovė.

Kontaktų mugėje turizmo verslo atstovams taip pat dalyvavo Užupio kalvystės muziejus-galerija, Vilniaus puodžių cechas, „Dvaro meistrai“, atvira keramikos dirbtuvė-galerija “Amatų gildija“, galerija „Vitražo manufaktūra“, tekstilės galerija “IndigO“, tekstilės dirbtuvės "Gražioji skiautė“, tautodailininkų dirbtuvės, amatų ir menų centras ir kiti iš Vilniaus.

Trakams, be „Senosios kibininės“ ir restorano „Kybynlar“, atstovavo Trakų turizmo informacijos centras, Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, senųjų Trakų tautodailininkai. Iš Kernavės, be „Kerniaus baro“, į sostinę atvyko ir meno dirbtuvės „Mirnabalis“, galerijos “Šulinys“ atstovai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių