Konservatorius siūlo nestatyti pareigūnų mokymo centro Vilniaus senamiestyje

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, prašydamas įvertinti poreikį statyti naują pareigūnų mokymo centrą Vilniaus senamiestyje, Drujos gatvėje.

„Numatytas sklypas naujam mokymų centrui yra prestižinėje vietoje, šalia Vizitiečių vienuolyno ir Misionierių bažnyčios. Tokios vietos kaina su galimybe statyti būtų ne vienas milijonas eurų. Valstybės vadovai ne kartą yra pasisakę, kad valstybinės institucijos galėtų išsikraustyti iš pačių brangiausių Vilniaus vietų ir ieškoti ekonomiškesnių variantų“, – kalbėjo parlamentaras.

Pasak jo, Teisingumo ministerija yra skelbusi, kad Drujos gatvėje 2024 metų pradžioje planuoja pastatyti mokymo centrą pareigūnams. Projektui bus skirta apie 5 mln. eurų Norvegijos finansinio mechanizmo programos lėšų. Centre ketinama įrengti mokymosi patalpas, kur vienu metu galėtų stažuotis esami ir būsimi pareigūnai, taip pat administracines patalpas, sporto infrastruktūrą, kuri būtina pareigūnų rengimui, gyvenamąsias patalpas besimokantiems.

Valstybės vadovai ne kartą yra pasisakę, kad valstybinės institucijos galėtų išsikraustyti iš pačių brangiausių Vilniaus vietų ir ieškoti ekonomiškesnių variantų.

„Gaunamas europinis finansavimas nereiškia, kad galima neatsakingai elgtis su finansais, todėl geriau pagalvoti apie kitas, ne tokias prabangias, vietas. Mokymų centras bus gana uždara įstaiga, todėl netinka senamiestyje, kur prioritetas yra įvairesniam užstatymui, bet labai tiktų mažesniame miestelyje ir pagyvintų vietos ekonomiką. Vienas iš regioninės politikos tikslų, kad valstybinės įstaigos būtų išdėstytos visoje valstybės teritorijoje tolygiai, o ir sklypai kokiuose nors Šalčininkuose ar Švenčionėliuose daug pigesni“, – sako K. Masiulis.

Minimame sklype (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, anksčiau buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad teritorija nebūtų pavojinga aplinkai ir žmonių sveikatai: pašalinus virš užteršto grunto plotų buvusius pastatus, pamatus, kietąsias dangas, buvo iškastas ir išvežtas visas užterštas gruntas, sklypas išlygintas, suformuoti nuolydžiai. NAUJAUSI KOMENTARAI

taip taip

taip taip portretas
Senamiestis tik kegebistų veislės barzdotoms baidyklėms, bet jokiu būdu ne Laisvos Lietuvos pareigūnams!

Portugalų žinios

Portugalų žinios portretas
Siūlau Vilniaus centre pastatyti šiukšlių deginimo gamyklą,kaip tik prie seimo yra vienas geras ir laisvas sklypas.Ją pastatčius portugalams atpigs šildymas,del kurio labai verkia,tai labai progresyvu,gi žalias kursas ir t.t..O del finansavimo,tai už Šimašiaus stadioniuką išeitų 3 tokios gamyklos ir dar liktų,tuo labiau,kad tuos futbolininkus Lietuvoje ant pirštų galima suskaičiuot ir jie tam stadione vienas kito neras,tai nafik tas stadionas........

Nenustebčiau, kad pvz. žydai suprikinėja Lietuvoje žemę

Nenustebčiau, kad pvz. žydai suprikinėja Lietuvoje žemę portretas
Po to kaip Palestinoje: supirko žemę, palestiniečius į konclagerį o vietoje Palestinos - Izraelis. Kodėl taip galvoju? Ogi jūs pasidomėkite su kokia nostalgija žydai kalba apie Vilnių, kad net vadina „Šiaurės Jeruzale“! O ką, Lietuvoje ne taip karšta, daug švaraus vandens ir nėra ginkluotų arabų.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių