Konservatoriai Vilniaus valdžią skundžia prokurorams (atnaujinta 12.05)

Konservatoriai Kęstutis Masiulis ir Vidas Urbonavičius sostinės savivaldybės tarybą skundžia Generalinei prokuratūrai. Politikai įtaria, kad miesto valdžia vykdė neskaidrius viešuosius pirkimus ir kursto nesantaiką dėl penktadienį įvykusio mitingo.

K.Masiulio teigimu, sostinės valdžia įtariama vykdžiusi bent du neskaidrius viešuosius pirkimus. Viename iš konkursų neva sudarytos sąlygos dalyvauti tik vienai įmonei.

Pasak Seimo nario, į jį kreipėsi susirūpinę sostinės savivaldybės tarybos, kuriai jis pats priklausė iki Seimo rinkimų, darbuotojai. Politikas nurodė du galimai neskaidrius viešuosius pirkimus.

Pirmasis - Vakarinio aplinkkelio statybos konkursas. Jame dalyvavo dvi bendrovės - „Fegda“ ir „Panevėžio keliai“. Nors pasiūliusi 6,7 mln. litų mažesnę darbų kainą, „Fegda“ konkursą pralaimėjo, K. Masiulio žodžiais, dėl biurokratinių kliuvinių. Tuo tarpu konkurso laimėtoją „Panevėžio kelius“ Seimo narys atvirai sieja su soccdemais.

Kitas galimai neskaidrus viešasis pirkimas - Lazdynų tilto rekonstrukcija. Anot K. Masiulio, buvo sudarytos sąlygos konkurse dalyvauti tik vienai įmonei - „Kauno tiltams“. Esą tokiu būdu darbų vertė išaugo nuo 97 iki 125,5 mln. litų.

„Kainos konkursuose paprastai mažėj 12-15 proc., kartais - iki trečdalio. Kadangi dalyvavo vienas konkursantas, praradome apie 40-50 mln. litų“, - sakė politikas.

Dėl šių viešųjų pirkimų konservatorius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Viešųjų pirkimų tarnybą.

Tuo tarpu V.Urbonavičius tikina, kad Vilniaus savivaldybės taryba, priimdama rezoliuciją, kuria pasmerkė teisėsaugos veiksmus penktadienio neramumų metu, viršijo savo įgaliojimus. Anot jo, balsavime nedalyvavo dauguma tarybos narių, tačiau sostinės meras Juozas Imbrasas, neva viršydamas įgaliojimus, rezoliuciją vis tiek patvirtino.

V. Urbonavičiaus teigimu, J. Imbrasas yra neoficialiai prisipažinęs, kad priimti pareigūnus smerkiančią rezoliuciją skatino koalicjos partneriai. Konkrečiau - Algirdo Paleckio partijos Frontas atstovai.

Anot Vilniaus savivaldybės tarybos nario, ši rezoliucija kursto nesantaiką ir nuteikinėja žmones prieš teisėtas priemones taikiusius policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnus.

V.Urbonavičius taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei dvidešimties už rezoliuciją balsavusių tarybos narių veiksmus.

Sostinės savivaldybės administracijos vadovas Gintautas Paluckas K. Masiulio pateiktus kaltinimus kategoriškai neigia. Esą taip K.Masiulis užsiima populizmu. G.Palucko teigimu, viešųjų pirkimų konkursai vykdyti skaidriai, laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo. Paklaustas, kaip paaiškintų tai, kad antrajame konkurse dalyvavo tik „Kauno tiltai“, pašnekovas teigė, neva dalį pretendentų galbūt atbaidė dideli savivaldybės įsiskolinimai ir mokumo problemos.

Plačiau apie naują sostinės korupcijos aferą skaitykite penktadienio dienraštyje „Vilniaus diena“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių