Konservatoriai: Vilniaus savivaldybė mums skolinga 1,2 mln. Lt

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai nori, kad 1,2 mln. litų investicijas į partijai sostinėje skirtas patalpas, kurių dalis po rekonstrukcijos buvo parduota, Vilniaus miesto savivaldybė užskaitytų kaip nuomos mokestį.

Partijos finansiniuose dokumentuose už praėjusius metus nurodoma, kad TS-LKD turi 1 mln. 234 tūkst. 282 litus gautinų skolų. „Tai Vilniaus miesto savivaldybės įsiskolinimas už patalpų adresu L.Stuokos-Gucevičiaus g. 11 rekonstrukcijos darbus“, - rašoma Vyriausiajai rinkimų komisijai konservatorių pateiktoje finansinėje ataskaitoje.

TS-LKD frakcijos sostinės taryboje seniūnas Vidas Urbonavičius sako, jog skola nurodoma, nes partijos sutartis su savivaldybe dėl patalpų nuomos numato galimybę investicijas įskaičiuoti už nuomos mokestį. Sutartyje tarp papildomų sąlygų numatoma, kad „nuomos mokestis įskaitomas į nuomininko investuotas lėšas, atliekant pastato kapitalinį remontą“.

„Tai yra mūsų būstinė, kurią gavom 1992 metais, bet ji buvo būklės, kad ten buvo neįmanoma nieko daryt. Iš savivaldybės gavom leidimą rekonstruot ir savivaldybė įsipareigojo grąžint išlaidas, kai bus privatizuotas turtas, arba iš nuomos mokesčio išskaičiuot. 2006 metais buvo išsiųsti savivaldybei dokumentai dėl rekonstrukcijos, atsakymo dar negauta“, - BNS sakė V.Urbonavičius, tačiau taip pat tvirtino, jog kol kas pagrindo dėl skolos išieškojimo kreiptis į teismus nėra.

Vilniaus miesto savivaldybė tvirtina, kad tol, kol nėra priimtų sprendimų kompensuoti TS-LKD investuotas privatizavimo lėšas, savivaldybė nėra prisiėmusi jokių finansinių įsipareigojimų politinei partijai kompensuoti lėšas ir nėra skolinga, taip pat pastebi, jog nuomai gavę medinį 209 kv. metrų pastatą per rekonstrukciją konservatoriai jį išplėtė iki 2046 kv. metrų, o naujai pastatyti butai bei kitos patalpos parduotos.

Savivaldybė BNS pateikė informaciją, jog pagal 1995 metų vasario 3 dieną su Tėvynės sąjunga pasirašytą Negyvenamųjų pastatų, statinių ir patalpų nuomos sutartį konservatoriams buvo išnuomotas medinis 209,55 kv. metrų pastatas L.Stuokos-Gucevičiaus g. 11.

2001 metų spalį tarybos sprendimu TS-LKD buvo leista rengti nuomojamo pastato rekonstrukcijos projektą, o 2002 metais duotas leidimas rekonstrukcijai.
Kaip teigia savivaldybė, 2004 metais buvo atlikti nuomojamo pastato rekonstrukcijos darbai, t.y. pastatytas naujas 2046,16 kv. metrų bendrojo ploto daugiabutis gyvenamasis namas su visuomeninės paskirties patalpomis.

Dalis patalpų, t.y. 271,93 kv. metrų bendrojo ploto administracinės patalpos su kavine nuo 2004 metų spalio buvo įregistruotos Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybės teise ir perduotos konservatoriams nuomos teise, nustatant 655 litų nuomos kainą per mėnesį.

Savivaldybės teigimu, pastatytus butus ir kitas patalpas gyvenamajame name adresu L.Stuokos-Gucevičiaus g. 11 konservatoriai 2005 metų vasario mėnesį pardavė fiziniams asmenims ir įmonėms.

Tačiau konservatorių finansinėse ataskaitose neatsispindi, kad tais metais jie būtų turėję tokių sandorių ir pajamų iš turto pardavimo. Politiniams oponentams anksčiau apkaltinus konservatorius, esą patalpų rekonstrukcija vyko neskaidriai, konservatoriai neigė patalpas pardavę ir tvirtino, jog jas įgijo ir realizavo statybų bendrovė, mainais už rekonstruotą pirmąjį aukštą, kurio savininkė ir toliau yra savivaldybė, o nuomoja partija.

2006 metais konservatorių partija kreipėsi į savivaldybę, prašydama nuomojamų patalpų rekonstrukcijai investuotas lėšas - 1 mln. 234 tūkst. 282 litus įskaityti į nuomos mokestį, tačiau, kaip teigia savivaldybė, tuomet nebuvo pateikti investicijas patvirtinantys dokumentai, todėl šis prašymas nebuvo svarstytas. 2008 metais buvo pateikta dalis dokumentų, todėl šis klausimas buvo svarstytas Negyvenamųjų ir gyvenamųjų pastatų bei patalpų komisijos posėdyje, tačiau ji nepritarė TS-LKD prašymui dėl lėšų įskaitymo į nuomos mokestį.

Kaip teigia savivaldybė, nuo 2008 iki 2011 metų buvo pateikti prašymai dar kartą grįžti prie minėto klausimo svarstymo, tačiau sprendimai nebuvo priimti, o kol nėra priimtų sprendimų kompensuoti TS-LKD investuotas privatizavimo lėšas, „tol savivaldybė nėra prisiėmusi jokių finansinių įsipareigojimų politinei partijai kompensuoti lėšas ir nėra skolinga“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių