Quantcast

Konkurencijos taryba pratęsė tyrimą dėl taksi bendrovės „Vilnius veža“ steigimo

  • Teksto dydis:

Konkurencijos taryba pratęsė tyrimą dėl Vilniaus valdžios sprendimo įsteigti savivaldybės kontroliuojamą įmonę "Vilnius veža", taip galimai sudarant nevienodas konkurencijos sąlygas kitiems taksi vežėjams.

Tyrimas pratęstas lapkričio 5 dieną, skelbiama Konkurencijos tarybos interneto tinklapyje.

Konkurencijos taryba pernai gruodį pradėjo tyrimą dėl sostinės valdžios sprendimų, organizuojant keleivių vežimą taksi automobiliais Vilniaus mieste. Tyrimas buvo pradėtas įtariant, jog Vilniaus savivaldybės veiksmai galėjo pažeisti Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį, kuris savivaldos institucijas įpareigoja užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę.

Konkurencijos tarybos atstovai anksčiau BNS sakė, kad tarybos akiratyje buvo atsidūrę du sprendimai - įkurti įmonę "Vilnius veža" ir dispečerinę tarnybą. Konkurencijos taryba neskelbė, kieno skundu remiantis pradėtas tyrimas.

Steigiant "Vilnius veža", kai kurie Vilniaus tarybos nariai pasisakė, jog savivaldybei nereikėtų žengti į privatų verslą, tačiau miesto vadovai tikino, jog bus pasiūlyta aukštesnė nei dabar paslaugų kokybė, ir tai esą būtų "iš dalies socialinė paslauga".

2012-ųjų vasarį, po policijos, prokuratūros ir mokesčių inspektorių taksi įmonėse atliktų kratų Vilniaus valdžia įsteigė dispečerinę, kuri pradėjo aptarnauti savarankiškai dirbančius taksi automobilius, o nuo spalio taksi paslaugas pradėjo teikti ir "Vilnius veža".

Pažeidimų dėl "Vilnius veža" atliktų pirkimų anksčiau nustatė Viešųjų pirkimų tarnyba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių