Quantcast

Konferencijos dalyviai prašo leisti J.Tymošenko gydytis užsienyje

Į Vilnių susirinkę Parlamentinio demokratijos forumo konferencijos dalyviai ketvirtadienį kreipėsi į Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių, kad būtų skubiai gydytis užsienyje paleista įkalinta šios šalies ekspremjerė Julija Tymošenko.

„Mes, šios konferencijos dalyviai, esame giliai susirūpinę dėl J.Tymošenko sveikatos kalėjime. Mes prašome jūsų padaryti sprendimą, kuris parodytų, kad jūs vadovaujatės humaniškais pradais, ir leisti J.Tymošenko gydytis už Ukrainos ribų. Mes tikimės, kad šis humanitarinis gestas bus sutiktas pozityviai ne tik Ukrainoje, bet ir visame pasaulyje. Mes tikime jūsų gera valia“, - kreipimosi tekstą spaudos konferencijoje perskaitė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris.

Ukraina pastaruoju metu sulaukia ypač daug kritikos dėl buvusios Ukrainos premjerės J.Tymošenko kalinimo sąlygų ir ragina ją išleisti į laisvę. Protestuodami prieš elgesį su J.Tymošenko kai kurie valstybių vadovai neseniai paskelbė atsisakantys planų vykti į viršūnių susitikimą Jaltoje Ukrainoje.

Į konferenciją nusprendė nevykti ir Estijos bei Latvijos vadovai. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kol kas savo sprendimo nepranešė.Ukrainos teismas buvusią premjerę yra nuteisęs septyneriems metams nelaisvės, nes jie esą viršijo įgaliojimus 2009-aisiais pasirašydama dujų sutartį su Rusija.

Seime ketvirtadienį Parlamentinis demokratijos forumas surengė tarptautinę konferenciją, kurioje aptariami Rytų kaimynystės klausimai. Joje dalyvauja JAV senatorius, buvęs kandidatas į prezidentus Johnas McCainas, Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas, Ukrainos parlamento Europos integracijos komiteto pirmininkas Borisas Tarasiukas, Baltarusijos opozicijos lyderis Anatolijus Lebedko.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
o kodėl kitu kaliniu nenori gydyti užsienije ką jie kituokie

jankis

jankis portretas
jos vieta kalėjime,kaip ir kubiliaus

Protas-Garbė-Sąžinė

Protas-Garbė-Sąžinė portretas
Jeigu karjerizmo agonija praėjo, Julija gali grįžti į namus. Julija turi gyventi ir džiaugtis, kaip gera, kai visi draugiški, laimingi, kai nereikia grobti bendraliaudinio turto, kai viskas stovi savo vietose ir nereikia saugoti, prižiūrėti gamtos turtų, o visa tarnauja visuomenės gerovei, patogumams.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių