Koncertas Europos aikštėje - už permainas aukštajame moksle

Kovo 30 dieną Vilniaus Europos aikštėje organizuojamas garsių Lietuvos scenos žvaigždžių koncertas, kuriame bus garsiai ir viešai pasisakyta už permainas šalies aukštajame moksle, kuriant žinių Lietuvą. 

Koncerto organizatoriai šūkiu „Dabar arba niekada“ siekia paskatinti įstatymų leidėjus neatidėlioti visai šaliai gyvybiškai svarbių studijų ir mokslo klausimų sprendimo. Kartu norima aktyvinti visą visuomenę – kiekvieną, kurį palies planuojama aukštojo mokslo pertvarka.

Nemokamame grandioziniame renginyje už permainas aukštajame moksle dainomis pasisakys tokie žinomi ir mėgiami atlikėjai bei grupės, kaip Deivis, Živilė Ba, „InCulto“, „Happyendless“, „Biplan“, „Saulės kliošas“, „Weekends“ ir kiti.

„Šiuo koncertu siekiama, kad kuo greičiau būtų susitarta dėl studijų ir mokslo pertvarkos. Jau nebeliko kur trauktis. Užsitęsė bandymai kalbėtis ir susikalbėti“, - įsitikinęs vienas koncerto iniciatorių, Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Dainius Dikšaitis.

Jam pritaria ir būsimieji studentai, auštojo mokslo kokybę Lietuvoje vadinantys „neatitinkančia lūkesčių“.

„Žvelgdami į ateinančias kartas, norime būti tikri, kad abiturientai gaus kokybišką išsilavinimą. Dabar svarstomame įstatyme dar kyla klausimų, todėl esame įsitikinę, kad bendru, konstruktyviu darbu pasieksime puikių rezultatų, kurių reikia čia ir dabar!“,  - teigia Lietuvos moksleivių sąjungos atstovė aukštojo mokslo reformos klausimais Grėtė Švėgždaitė.

Koncerto idėją remia ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentė Nijolė Kikutienė. Jos teigimu, Lietuvos mokslo ir studijų sistemos institucijos jau keleri metai konkuruoja Europos Sąjungos aukštųjų mokyklų rinkoje, tačiau iki šiol nėra įgijusios rimto konkurencinio pranašumo. Seime svarstoma aukštojo mokslo pertvarka gali tai iš esmės pakeisti.

„Priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos padės užtikrinti deramą viso Lietuvos aukštojo mokslo kokybę bei padidins visų Lietuvos aukštųjų mokyklų veiklos efektyvumą. Didžioji dalis darbo jau padaryta, svarbu nesustoti vietoje ir įvairiomis priemonėmis siekti spartaus reformos įgyvendinimo“, - tvirtina Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentė Nijolė Kikutienė.

Anot Dainiaus Dikšaičio, jeigu dar ilgiau bus delsiama, Lietuvoje pilietinę atsakomybę jaučiančio jaunimo gali nebelikti, reformų nebus dėl ko kurti.

„Studijuojantys ir ketinantys tai atsakingai daryti Lietuvoje yra pasirengę permainoms, tikisi valdžios dėmesio. Drįstame neabejoti, jog renginys pasieks ausis tų, kurie priima sprendimus“, - sako LSS vadovas.

Renginio iniciatoriai primena, kad Lietuvoje apie aukštojo mokslo pertvarką, dar vadinama reforma, kalbama jau daugiau nei dešimt metų. Studentų skaičiui šalies aukštosiose mokyklose augant, studijų ir mokslo kokybė negerėja, vis daugiau akademinio jaunimo emigruoja.

Koncerto pradžia - 17 val.


Šiame straipsnyje: aukštasis mokslas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių