Komisija išvadas dėl skiepijimo Žalgirio klinikoje turės pateikti savaite vėliau

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos dalininkai pratęsė terminą, iki kurio speciali komisija turi išsiaiškinti skiepijimo nuo COVID-19 aplinkybes šioje gydymo įstaigoje.

„Terminas buvo pratęstas dėl to, kad reikėjo surasti naują komisijos narį“, – BNS trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Vilniaus universitetas (VU) sausio pabaigoje pavedė specialiai komisijai iki vasario 18 dienos atlikti išsamų tyrimą dėl galimo skiepijimo COVID-19 vakcina pažeidimo Žalgirio klinikoje.

Dabar terminas pratęstas iki vasario 25 dienos imtinai.

Šio tyrimo metu nuo sausio 26 dienos nedarbingume buvo Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė, tačiau SAM trečiadienį informavo BNS, kad vasario 12 diena buvo paskutinė jos diena nedarbingume.

Terminas buvo pratęstas dėl to, kad reikėjo surasti naują komisijos narį.

Iš pradžių į komisiją buvo įtraukta Žalgirio klinikoje dirbanti VU Odontologijos instituto direktorė Vilma Brukienė, tačiau siekiant „išsklaidyti bet kokias abejones dėl komisijos nešališkumo ir objektyvumo“ ją komisijoje pakeitė kitas VU atstovas.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo skiepijimo pažeidimo Žalgirio klinikoje atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, kurios teigimu, paskiepyta apie 20 asmenų, tuo metu nebuvusių klinikos darbuotojais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo, įtarimai jame kol kas niekam nepareikšti.

BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo aštuoni darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai, taip pat pensijoje esanti viena klinikos įkūrėjų.

SAM tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius ir kiti asmenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

ona

ona portretas
Okada dėl Anykščių SPA
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių