K.Lančinskas: romų taboro problemos - kaip ataugančios slibino galvos

Vilniaus romų taboro problemų negali išspręsti kuri nors viena institucija, taip pat ir policija, todėl būtinos daugelio žinybų koordinuotos ir kompleksinės priemonės, teigia trečiadienį sostinės savivaldybėje taboro problemas svarstę įvairių institucijų atstovai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas Vilniaus taboro problemą pavadino įsisenėjusia ir palygino su slibinu, kuriam kertant galvas šios vis atauga.K.Lančinsko nuomone, problemas įmanoma spręsti tik žvelgiant į jas kompleksiškai:

„Jeigu kalbėsime tik apie policines priemones – sulaikymą, vaikymą – jos iš esmės problemos nesprendžia: vienerius metus tuo nuolat užsiimdavo pareigūnai, tačiau tai buvo veiksminga kelis mėnesius“.

Jo teigimu, vėliau taboro gyventojai, nuolat patenkantys į teisėsaugos akiratį dėl narkotikų platinimo, išmoko prisitaikyti prie policijos grafikų.Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija Kirtimų romų taboro problemą nagrinėjo išvažiuojamojo posėdžio Vilniaus miesto savivaldybėje metu.

Atstovai iš Vilniaus apskrities policijos komisariato, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento ir Kultūros ministerijos tautinių mažumų reikalų skyriaus pristatė priemones, taikomas siekiant spręsti narkomanijos ir socialines problemas.

Šalia narkotikų platinimo, atkreiptas dėmesys ir į romų integravimo, švietimo, vaikų išsilavinimo ir teisių problemas.Posėdyje pripažinta, jog kai kurios taikomos priemonės nėra veiksmingos.

Kultūros ministerijos tautinių mažumų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Sluško abejojo, ar tikslinga taboro gyventojų informavimui rinktis lankstinukus:

„Romų bendruomenė yra mažai raštinga ir nekalba lietuviškai, todėl lankstinukai, kaip informavimo priemonė, nėra efektyvi“.Gyvenamąją vietą Vilniaus tabore yra deklaravę 500 žmonių, tačiau nuolat ten gyvenančių yra maždaug 100 mažiau. Iš jų 231 gyventojas - vaikas. Iš 30 šiuo metu bausmę atliekančių taboro gyventojų 23 yra moterys.


Šiame straipsnyje: taborasRomaičigonai

NAUJAUSI KOMENTARAI

nu

nu portretas
du buldozeriai ir madalovo dalinys visas "problemas" issprestu per 2 valandas. matyt kazkam nuo tu pseudoproblemu nesprendimo labai gerai nubyra...

Lygios teisės

Lygios teisės portretas
Kaimelyje gyvena čigonų šeimos: vaikai, tėvai, seneliai. Ką kalbėti apie žmonių buitį, jeigu šalia Panerių nėra elektros, vandentiekio, maršrutinio autobuso? Ar įmanoma šimtamečius senukus išmesti iš namų? Ypač gaila vaikų, kurie nuvertinami ir talpinami į sutrikusių žmonių internatus. Vietos savivalda turėtų vienodomis teisėmis spręsti buitines problemas. Jeigu lenkų šeimoms skiriami geriausi patogumai, tai čigonai laikomi žemiau gyvūnų.

to Lygios teisės

to Lygios teisės portretas
stumdo narkotikus ir nieko, namus stato be leidimu - nieko, vagia elektra - nieko... kur cia tos "lygios teises"???
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių