„Kino pavasaris“ skelbia kinomanų atostogų galą

Dvi savaites trukęs Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris” pasiekė finišą. Miestiečiai ir sostinės svečiai išvydo apie šimtą nekomercinio kino filmų.

Ketvirtadienį uždarymo ceremonijoje festivalio žiuri, vadovaujama britų aktoriaus Dexterio Fletcherio, paskelbė pirmą kartą festivalio istorijoje rengiamos konkursinės programos „Nauja Europa – Nauji vardai” nugalėtoją. Programoje varžėsi devyni debiutiniai Rytų ir Centrinės Europos bei Balkanų šalių režisierių kūriniai.

Geriausiu filmu išrinktas bulgarų režisieriaus Stefano Komandarevo filmas „Pasaulis yra didelis ir išsigelbėjimas slypi už kampo“. Juosta apdovanota piniginiu prizu ir „Kino pavasario” statulėle.

Žiuri nariai įvertino ir dar du konkursinės programos filmus, įteikdami jiems specialiuosius prizus. Skelbiant geriausią aktorių žvilgsniai vėl nukrypo į filmą „Pasaulis yra didelis ir išsigelbėjimas slypi už kampo“. Geriausiu išrinktas juostoje vaidinęs aktorius Mikis Manojlovicius.

Geriausiu iš devynių konkursinės programos filmų režisierių paskelbtas filmo „Žgutas“ režisierius Javoras Gardevas.

„Man didelė garbė gauti tokį įvertinimą“, - atsiimdamas „Kino pavasario“ statulėlę susijaudinimo neslėpė J.Gardevas.

Nebe konkursinės programos žiuri, bet žiūrovų simpatijų apdovanojimas iškeliaus į Ispaniją. „Kino pavasario“ lankytojai savo prielankumą skyrė ispanų režisieriaus Javiero Fesserio filmui „Kamino“.

Daugiausia žiūrovų simpatijų nusipelnęs filmas „Kino pavasario“ istorijoje renkamas jau šeštą kartą.

Su „Kino pavasaris“ vilniečiai jau atsisveikino, tačiau pats festivalis dar nesibaigia. Jis iškeliauja į kitus Lietuvos miestus ir balandžio 3-9 d. džiugins kinomanus Kaune, balandžio 4 d. – klaipėdiečius, 5 d. – šiauliečius ir 6-ąją panevėžiečius.

Kiek žiūrovų aplankė „Kino pavasario“ sales, kol kas nesuskaičiuota, laukiama, kol festivalis praūš kituose šalies miestuose.

„Plika akimi matosi, kad lankomumas nesumažėjo ir krizė kino nepalietė. Bilietai į daugumą filmų būdavo išgraibstyti iš anksto, salės dažniausiai lūždavo nuo žmonių, todėl tikimės panašių pernykščiams nenusileidžiančių rezultatų“, - optimizmo nestokojo festivalio atstovė spaudai Andrė Jarutytė. 

2008-aisiasi „Kino pavasarį“ aplankė daugiau nei 51 tūkst. kinomanų. Tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ gimė 1995 m. legendiniame kino teatre „Lietuva“.


Šiame straipsnyje: Kino pavasaris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių