„Kino pavasaris“ - puota kino gurmanams

Kovo 15 dieną prasidės kino šventė – „Kino pavasaris“. Tarptautinis festivalis šiais metais žiūrovus pasitiks su beveik 200 filmų programa ir gausybe renginių, o raudonas kilimas per didįjį atidarymo savaitgalį bus ištiestas net keturias dienas.

„Džiaugiamės, kad festivalis kasmet auga, bręsta, žiūrovams dovanoja vis gausesnę ir turtingesnę filmų programą bei sulaukia vis daugiau kino mylėtojų. Sveikiname visus su pavasariu ir kviečiame įsilieti į spalvingą kino šventę, kuri prasidės jau po poros savaičių,“ - sako festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Šiais metais festivalyje gausu naujienų. Sugrįžta geriausios Lietuvos aktorės rinkimai. „Kino pavasario“ žiūrovų numylėtinę kosmetikos kompanija „Bourjois“ apdovanos kelione į Paryžių. Trys pretendentės į prizą kol kas įslaptintos – jų asmenybės visuomenei bus pristatytos kovo 16 dieną, specialaus renginio metu.

Mėgstantiems gerą humorą ir smagias juostas kviečiami į prie „Kino pavasario“ šiemet prisijungusį „Viasat komedijų festivalį“, kuris siūlys pasitikrinti humoro jausmą. Programoje – daugiau nei dešimt juokingų ir kino apdovanojimams nominuotų bei apdovanotų filmų.

Šiais metais „Kino pavasaris“ pradeda naują tradiciją – pristato šalies – partnerės nepriklausomą kiną. Šiemet kino mylėtojai išvys penkias neholivudines premjeras – įdomius filmus, kurie į festivalį atkeliavo bendradarbiaujant su Amerikos ambasada Lietuvoje.

Festivalio filmų programoje – įspūdinga įvairovė, kurią sudaro net 200 filmų iš viso pasaulio: Europos, JAV, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Australijos. Programos sudarytojai atrinko tarptautiniuose festivaliuose publikos ir kritikų įvertintus filmus, tarp jų – nominuoti „Oskarams“,  „Auksiniams gaubliams“, laimėję „Cezarius“ ir prestižinių festivalių apdovanojimus. Taip pat „Kino pavasario“ repertuare gausu filmų, kuriuos kūrė žinomi režisieriai: Roman Polanski, Terry Gilliam, Frédéric Beigbeder, Dexter Fletcher, Kim Ki-Duk, Agnieszka Holland, Martin Scorsese, Werner Herzog Martin Witz, Frederick Wiseman.

Konkursinėje programoje „Nauja Europa - nauji vardai“ - didžiausi garsiųjų kino festivalių atradimai – vienuolika juostų, traukiančių savo tematika, siužetais, naujais vardais ir atrastais talentais. Filmus vertins žiuri, kurioje taip pat – garsūs ir įtakingi kino pasaulyje vardai: garsi Kubos aktorė, režisierė ir scenaristė  Mirtha Ibarra, operatorius ir režisierius Pavel Kostomarov iš Rusijos, apie  Larsą von Trierą knygą parašęs švedų garsus  kino kritikas ir žurnalistas Jan Lumholdt ir lietuviams puikiai pažįstamas filmų „Nereikalingi žmonės” ir „Amaya” režisierius latvis Maris Martinsons.

„Konkursinės programos filmus vertins profesionali tarptautinė žiuri, kuri šiemet papuolė į tikrus spąstus, nes visi filmai labai stiprūs ir puikiai įvertinti garsiausiuose festivaliuose, tad bus labai sunku išrinkti vieną, kuris gaus mūsų festivalio prizą. Jis šiais metais – net 7000 eurų,” - spaudos konferencijoje kalbėjo „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Išsamūs „Kino pavasario“ katalogai su filmų aprašymais padės žiūrovui išsirinkti favoritus iš net dviejų šimtų filmų. Juos bus galima įsigyti kino teatruose. Taip pat visą informaciją kino mylėtojai jau nuo šiandien ras festivalio interneto puslapyje kinopavasaris.lt. Festivalio filmai suskirstyti į programas, kurios padės greičiau išsirinkti. Tai –„Horizontai“, „Nepriklausomas Amerikos kinas“, „Meistrai“, „Dokumentika“, „Kritikų pasirinkimas“, mokslo festivalio programa „Eureka“, retrospektyva „Femme Fatale Europos kine“, „Vidurnakčio senasai“ su erotiniais ir aštrių siužetų nestokojančiais filmais, kuriuos galės žiūrėti tik suaugusieji.

Trumpametražiai filmai šiemet susirungs tarptautiniame konkurse. Taip pat bus įvertinti lietuvių filmų debiutantai, o žiūrovai galės rinkti mėgstamiausią lietuvišką filmą – jų programoje „Lietuvių filmai“ išties nemažai – tai šiais metais žiūrovų jau įvertinti ir nauji, premijeriniai lietuviški filmai.  Festivalis rengs jau tradicija tampančius „Ąžuolus“- geriausio kino operatoriaus apdovanojimus.

„Kino pavasaris“ ir „Forum Cinemas Akropolis“ dovanos naujovę šeimoms. Tėveliams, atkeliavusiems į „Kino pavasario“ seansą su vaikais, suteiks galimybę juos žaidimų kambaryje palikti nemokamai.

Tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“, vadinamas sparčiausiai augančiu Rytų Europoje, rengiamas jau 17 kartą, startuoja kovo 15 dieną.


Šiame straipsnyje: Kino pavasaris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių