Quantcast

Kinijos vicepremjerą Vilniuje pasitiko Tibeto laisvės rėmėjai

Į Lietuvą atvykusį Kinijos vicepremjerą Hui Liangyu (Hui Liangju) pirmadienio rytą pasitiko Tibeto laisvės rėmimo grupės nariai.

Keturi grupės nariai, rankose laikydami Tibeto vėliavą ir plakatą "Free Tibet" (Laisvę Tibetui), aukštą Kinijos pareigūną ir apie pusšimtį jį lydėjusių verslininkų sutiko prie Ūkio ministerijos Vilniuje.

"Dar kartą norėjome jiems priminti, kad Lietuvoje, kurios istorija labai panaši į Tibeto, žino Tibeto istoriją ir jos niekada nepamirš. Taip pat norėjome priminti ir lietuviams apie Tibetą", - pirmadienį sakė Tibeto laisvės rėmimo grupės narė Rūta Norkutė.

Delegacija iš Kinijos taip pat lankysis Vyriausybėje, Lietuvos ekonominės plėtros agentūroje, Prezidentūroje.

Kinijos ir Lietuvos atstovai pasirašys memorandumus dėl bendradarbiavimo.

Skirtingais istorijos laikotarpiais Tibetas buvo nepriklausoma valstybė arba įėjo į mongolų imperiją bei buvo Cing dinastijos valdomos Kinijos vasaline valstybe.

1951 m. Kinijos Liaudies Respublikos kariniai daliniai įžengė į Tibetą ir grąžino jį į Kinijos sudėtį. Per karinį konfliktą žuvo 1,2 mln. tibetiečių ir sugriauta 6000 budistų vienuolynų.

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis yra pareiškusi susirūpinimą dėl neramumų Tibete bei pasisakiusi už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.


Šiame straipsnyje: KinijaTibetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių