Quantcast

Kiek kalbų moka Vilniaus viešojo transporto kontrolieriai?

Po atliktų struktūrinių pertvarkymų ir įvertinus kontrolierių kvalifikacinius gebėjimus, Vilniaus savivaldybės įmonėje „Susisiekimo paslaugos“ dirbti liko tik aukščiausią kvalifikaciją turintys darbuotojai, tvirtina įmonės direktorius Gintas Bliuvas. Pašnekovas patikina, jog visi sostinėje dirbantys kontrolieriai moka bent vieną užsienio kalbą.

„Po 2012-aisiais atliktų struktūrinių pertvarkymų, įvertinus kontrolierių kvalifikacinius gebėjimus liko dirbti tik aukščiausią kvalifikaciją turintys darbuotojai, turintys bakalauro, kai kurie ir magistro laipsnius,  individualiose grupėse dirba bent po vieną žmogų, kuris  gerai moka anglų kalbą“, – LRT.lt teigė G. Bliuvas.

Anot direktoriaus, visi kontrolieriai kalba rusų, 15 kontrolierių  – anglų, dalis – lenkų kalbomis. Be to, vienas iš kontrolierių esą turi aukštąjį vokiečių filologijos išsilavinimą.

Tuo metu kiek anksčiau buvo skelbta, jog Kaune į oro uostą veža specialiai pažymėti autobusai su užsienio kalbas mokančiais vairuotojais. Tačiau tinklalapis Kasvykstakaune.lt skelbia, kad vienas kaunietis visai neseniai „tapo gėdingo kontrolierių elgesio liudininku“, tikrinant minėto autobuso maršruto keleivius.

„Skaitytojas teigia, kad kontrolierė grubiai bendravo su problemų dėl bilietų turinčiais užsieniečiais, rėkė ant keleivių, jog šie atvažiavo į Lietuvą, o nemoka lietuviškai. Skaitytojas tuo metu degė iš gėdos, ką apie Kauną pagalvos kiti autobusu vykę užsieniečiai“, – rašoma tinklalapyje Kasvykstakaune.lt.

Maža to, dienraščio „Kauno diena“ eksperimentas atskleidė, kad bent pusė šio maršruto vairuotojų angliškai nė nepasakytų, kiek kainuoja bilietas.

G. Bliuvas neslepia, kad anksčiau panašių nesusikalbėjimo su užsieniečiais atvejų pasitaikydavo ir Vilniuje, tačiau, po struktūrinių pertvarkų kontrolės skyriuje, tokių atvejų esą neliko.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

AHA

AHA portretas
KAI AS VAZIAVAU IR ISKILO KONFLIKTINE SITUACIJA,NE DEL MANO KALTES SU KONTROLIERIUM TAI JIS NUKASDAMAS GALUNES VEBLENO SU RUSISKU AKCENTU,MATYT TAI BUVO VIENAS IS DAUGUMOS POLIGLOTU VILNIUJE DIRBANCIU KELEIVIU KONTROLEJE ... DAR MANE NUSTEBINO PUIKUS PSICHOLOGINIS PASIRUOSIMAS,PRASIDEDANTIS NUO GRASINIMU,REKIMO IR IR FIZINIO KONTAKTO,SUPRATAU,KAD TRANSPORTO PASLAUGU SFERA PAS MUS MAXIMALIAI OPTIMIZUOTA IR KAIP BONUSA BEVAZIUOJANT GALI GAUTI RYTE GERAI BUDINATI IR NERVUS ITEMPIANTI,POLIGLOTA,KURIS RUPINASI TAVIMI,TRARKA IR TESINGUMU,VAZIUOJI IR DEKOJI DEDEI IS ((Z)) raides .

paklauskit

paklauskit portretas
Mildažytės kokia kalba reikia kalbėti Vilniuje ir ypač su gaisrininkais
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių