Pereiti į pagrindinį turinį

Ketvirtadienį „Vasaros terasoje“ - nemokamas Giedrės koncertas

2013-05-16 20:59
Ketvirtadienį „Vasaros terasoje“ - nemokamas Giedrės koncertas
Ketvirtadienį „Vasaros terasoje“ - nemokamas Giedrės koncertas / T. Černiševo nuotr.
Turinys

Praėjusią savaitę „Vasaros terasai“ atkėlus vartus vasaros siautuliui, šį ketvirtadienį, gegužės 16 dieną, į Vilniaus mokytojų namų kiemelį grįžta dar vienas visą vasarą truksiantis nemokamų koncertų ciklas „Tuborg Liquid Soundtrack“. Gyvo garso koncertų seriją pradės neseniai solinį albumą išleidusi grupės „Empti“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė. Arba šįkart – tiesiog Giedrė.

Praėjus daugiau nei penkiolikai metų po to, kai Giedrė įžengė į Lietuvos muzikos sceną, pradžioje kaip grupės „Dogbones“ vokalistė, vėliau – kaip „Empti“ ar „Pieno lazerių“, dabar į ją žengia su ką tik išleistu soliniu albumu „Optinė apgaulė“.

Nors prieš keletą metų po pertraukos į sceną sugrįžęs duetas „Empti“ greitai susigrąžino vienos įdomiausių ir kokybišką muziką kuriančių Lietuvos grupių reputaciją, tačiau šiandien Giedrė ruošiasi žingsniams į sceną be šio pavadinimo.

„Su „Empti“ tikrai viskas gerai. Dabar aš noriu atskleisti savo kūrybą, kuri netinka „Empti“ estetikai. Nenorėjau, kad ji liktų neišgirsta, – sako atlikėja. – Ši muzika bus kiek kitokia, bet ji taip pat atliekama tik gyvais instrumentais, be jokių elektronikos priemaišų. Daugiau dėmesio melodijai, o ne garso detalėms.“

„Lengvo džiazo įtakos nevengianti dainininkė iš esmės šiame albume kuria popmuziką – bet tokią, dėl kurios niekam neturi būti gėda. Gražią, kokybišką, melodingą“, – apie „Optinę apgaulę“ savo apžvalgoje atsiliepia muzikos žurnalistas Ramūnas Zilnys.

Kūrinius soliniam albumui dainininkė brandino daugiau nei dvejus metus. Dainų įrašams ji pasitelkė muzikantus, gerai žinomus Lietuvos džiazo ir roko scenose – būgnininką Darių Rudį, pianistą Andrejų Polevikovą, gitaristą Paulių Volkovą, trimitininką Mindaugą Vadoklį ir bosistą Julių Valančauską. Visi jie su Giedre pasirodys koncerte.

„Lietuvoje yra pakankamai publikos, kuri eina ir į džiazo, ir į roko, ir į geros popmuzikos koncertus. Žiūrovų, kurie mėgsta kokybę, o muzikos stilius nėra toks svarbus. Jų aš tikiuosi nenuvilti“, – neslepia atlikėja.

Šią vasarą po „Tuborg Liquid Soundtrack“ vėliava įvyks net dešimt vienas už kitą geresnių  koncertų. Koncertų ciklo pradžią skelbs Giedrė, o dar kitą ketvirtadienį, gegužės 23 d. į „Vasaros terasos“ sceną lips vokalistės Daivos Starinskaitės vedamas ketvertas „Keymono“.

Koncertų pradžia – 20 val., jiems pasibaigus „Vasaros terasos“ ketvirtadienius pratęs didžėjai. Įėjimas į koncertą, kaip ir į kitus „Vasaros terasos“ renginius, nemokamas.