- Šarūnas Černiauskas, delfi.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vidury autobuso – be sąmonės gulintis apsikruvinęs žmogus. Ir taip – iki paskutinės maršruto stotelės. Tokiais vaizdais neseniai galėjo „pasidžiaugti“ vilniečiai, susiruošę eilinei kelionei 55 maršruto autobusu.
Į redakciją kreipėsi vilnietis, tapęs šios „ekskursijos“ dalyviu. Skaitytojo teigimu, makabriška istorija rutuliojosi sekmadienį, gegužės 12 d.
Gyvybės ženklų nepastebėjo
Šiurpi istorija nejuokais sudrumstė ramų skaitytojo vakarą su šeima.
„Gražus ir šiltas sekmadienis. Gegužės 12 d. Su šeima nusprendėme aplankyti draugus. Oras kuo puikiausias: šilta, vasara aplink. Tad palikome automobilį kieme ir iškeliavome pėstute. Pasisvečiavę, apie 19:30 val., patraukėme namo. Atstumas nemažas, mažoji dukrytė pavargo, tad nusprendėme išbandyti Vilniaus viešojo transporto paslaugas. Stotelėje prie Vilniaus rajono poliklinikos įsėdome į 55 maršruto autobusą, vykstantį į Santariškes. Kol žmona pirko vienkartinius bilietus pas vairuotoją, su dukryte patraukėme ieškoti laisvos sėdimos vietos.
Tačiau galinėje autobuso dalyje kelią užtvėrė ant grindų gulintis ir krauju apsipylęs vyriškis. Sunku suprasti: gyvas ar miręs. Nes jokių gyvybės ženklų ar judesių įžiūrėti nepavyko. Tvarkingai apsirengęs, nepanašus į valkatą ar „etatinį“ girtuoklį“, - prisiminė vilnietis.
Pasak jo, autobuso keleiviai apie nelaimėlį informavo vairuotoją, tačiau sužinojo, kad priimtas sprendimas – vežti kraujais apsipylusį žmogų iki paskutinės maršruto stotelės.
„Šalia panikavo moteriškė. Ėjo moterėlė pas vairuotoją, apie kažką energingai diskutavo. Grįžo ir pasipiktinusi pasakojo, jog „greitoji“ pagalba lauks kūno paskutinėje 55 maršruto stotelėje. Suteikti greitąją medicininę pagalbą. O gal mirties laiką užfiksuoti? Pasakojo toji moteriškė, kad vyriškis tokioje būsenoje „važinėjasi“ po miestą jau nuo Lazdynų ligoninės sustojimo. Dar pasakojo, jog pati matė, kaip žmogus tiesiog ramiau sėdėjo ir staiga nuvirto nuo kėdės. Ir nuo to momento daugiau nebejuda“, - tęsė įvykio liudininkas.
Keleiviai laikėsi nuošaly
Kaip tarė, taip padarė. Anot skaitytojo, be sąmonės tysantis vyriškis tęsė kelionę ant autobuso grindų.
„Taigi taip ir važiuojame per miestą... Autobusas stoja stotelėse, atsidaro durys, žmonės bando lipti, pamato kraują, nejudantį kūną, atšoka, nubėga prie kitų durų, įlipa. Durys užsidaro, važiuojame toliau. Kažkurioje stotelėje įlipa mergina ir prišoka prie kūno, bando pajudinti, paklaikusiu žvilgsniu dairosi aplinkui. Durys užsidaro, autobusas juda toliau. Kita stotelė... Dar kita... O žmogus vis nejuda... Kita stotelė... Ir taip ši makabriška procesija keliauja per miestą. Autobusas (be juodų kaspinų), keleiviai ir kartu – kruvinas kūnas, be gyvybės ženklų. Keliauja į paskutinę 55 maršruto stotelę... O gal į paskutinę gyvenimo stotelę. Gal žmogus jau miręs, ir autobusas po miestą lavoną vežiojasi? Gal žmogui infarktas, insultas ar kita ūmi liga? Gal tiksi jo paskutinės 8 minutės?“ - šiurpiais prisiminimais dalijosi vilnietis.
Skaitytojas neslėpė pasipiktinimo ne tik autobuso vairuotojo, bet ir medikų elgesiu.
„Tad klausimas būtų autobusų parko vadovams, autobuso vairuotojui: ar mes, Vilniaus gyventojai matome mums teikiamų paslaugų viršūnę? Ar ūmiai sustreikavus sveikatai ir mane vežiosite po miestą? Merdintį, o gal mirusį? Be abejonės, klausimas ir greitajai medicininei pagalbai – kaip šioje organizacijoje yra suprantamas žodis „greitai“?“ - retoriškai klausė vyriškis.
Jei nėra grėsmės gyvybei, medikai autobuso nesiveja
Vilniaus Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė portalui teigė, jog jeigu buvo priimtas sprendimas be sąmonės tysantį vyriškį vežti iki paskutinės stotelės, tai veikiausiai reiškia, jog greitosios pagalbos medikams nebuvo pranešta apie galimą grėsmę šio žmogaus gyvybei.
„Jisai (vairuotojas – red.) pasakė, kad stovėti, matyt, negali ir atvažiuos į paskutinę stotelę. Ir tada pasakė, kad ten lauks medikai. (...) Jeigu važiuoja autobusas, taigi nejaugi vysies autobusą važiuojantį? Tai nelogiška, - aiškino V. Pumputienė. - Vairuotojas, matyt, pasakė: „būsiu galinėje stotelėje ir ten jūsų lauksiu“. Ten ir atvažiavo. Jeigu kritiškai sunkus ligonis, visada stoja ir atvažiuoja tuoj pat. Jeigu kritiškai sunkus. Reiškia, jis nebuvo kritiškai sunkus. Gyvybei grėsmės nebuvo.“
Anot medikės, pirmąją pagalbą keleiviui galėjo suteikti ir transporto priemonės vairuotojas, o kraujas dar nebūtinai reiškia rimtą traumą.
„Ir į pirštą įsipjovus gali daug kraujo būti. Vairuotojai irgi pirmosios pagalbos kursus perėję“, - pridūrė V. Pumputienė.
G. Nakutis: keleivis buvo tiesiog „padauginęs“
Vilniaus savivaldybės bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis patikino, kad ant 55 maršruto autobuso grindų tysojęs vyriškis liko gyvas ir sveikas. Esą vaizdas gal ir buvo kraupus, bet tikrovė esą tokia, kad vyriškis į transporto priemonę įlipo girtas ir, ko gero, po muštynių.
„Istorija tokia. Pasak vairuotojo, tas keleivis įlipo Santariškėse, dar jam važiuojant į Lazdynų pusę. Keleivis aprašo įvykį, kaip važiavo iš Lazdynų į Santariškes: įlipo ir mato gulintį ant grindų. O jis įlipo Santariškėse, dar prieš tai. Įlipo sukruvintu veidu. Ir, pagal vairuotoją, stipriai išgėręs“, - kalbėjo G. Nakutis.
Pasak jo, „priedu“ prie kelionės tapęs vyriškis iš tiesų susmuko be sąmonės, tačiau jokios grėsmės jo gyvybei nebuvo.
„Lazdynuose išlipo. Pasivaikščiojo. Vėl įlipo į tą patį autobusą – jau grįžtant atgal į Santariškes. Ant sėdynės sėdėdamas užmigo ir nukrito. Skambino į greitąją ir keleiviai, ir vairuotojas. Kadangi buvo įtarimas, kad išgėręs, tai sutarė, kad greitoji jį pasiims Santariškių galiniame žiede. Kai atvažiavo į Santariškes, ten greitoji laukė. Jį pažadino, išvedė iš autobuso. Ir daugiau vairuotojas nieko nežino“, - sakė G. Nakutis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kur logika: savo balkonuose rūkyti draudžiama, bendrame daugiabučio balkone – galima3
500. Tiek Vilniaus daugiabučių jau uždrausta rūkyti, praneša LNK žinių tarnyba. ...
-
Sostinėje paskiepyta beveik trečdalis vyresnių nei 80 metų vilniečių, pradėta vakcinacija ir namuose
Sostinėje nuo COVID-19 paskiepyta apie 30 proc. vyresnių nei 80 metų vilniečių, nuo pirmadienio pradedamas jų vakcinavimas ir namuose, pranešė Vilniaus savivaldybė. ...
-
Sostinės gatvėse tvarkomos per žiemą atsivėrusios duobės
Iki pavasario pradžios Vilniaus „Grinda“ įvairiose miesto vietose jau užlygino 700 šaltuoju laikotarpiu atsivėrusių avarinių duobių. Įmonės specialistai pabrėžia, kad didžiausi darbai dar laukia – įmonė planuoja per kovo ...
-
Atlikti COVID-19 testą Vilniaus oro uoste jau užsiregistravo daugiau nei 200 žmonių1
Pirmadienį startavus keleivių testavimo paslaugai Vilniaus oro uoste, kompanijos „Rezus.lt“ direktorė Daiva Kazlauskienė sako, kad šiuo metu atlikti tyrimą jau užsiregistravo per 200 žmonių. ...
-
Vilniaus oro uoste keleiviai pradedami testuoti dėl COVID-191
Nuo pirmadienio Vilniaus oro uoste bus galima pasidaryti mokamą koronaviruso testą. ...
-
Sekmadienį retų ligų dienos spalvomis nušvis trys Vilniaus tiltai
Sekmadienį minint Pasaulinę retų ligų dieną trys sostinės tiltai nušvis skirtingomis spalvomis. ...
-
Rusų dramos teatro rekonstrukciją planuojama pradėti kitąmet1
Kelerius metus stringanti Rusų dramos teatro Vilniuje rekonstrukcija turėtų prasidėti kitąmet, teigia teatro atstovai. ...
-
Šauliai per patruliavimą nuo ledo prašė nulipti žvejus, šeimas, paauglius, vaikus4
Lietuvos šaulių sąjungos nariai Vilniuje patruliavo ir neleido apie pavojų užmiršusiems žmonėms vaikščioti nesaugiu Neries upės ledu. Apie tai praneša Lietuvos šaulių sąjunga savo feisbuko paskyroje. ...
-
Vilniuje plečiamos periodinio testavimo nuo COVID-19 grupės
Sveikatos apsaugos ministerijai praplėtus profilaktinio periodinio testavimo grupes, jau nuo šeštadienio Vilniuje daugiau visuomenės grupių galės išsiaiškinti, ar yra persirgusios koronavirusu ir ar šiuo metu nėra viruso...
-
Vilniuje bus paminėtos B. Nemcovo nužudymo metinės11
Šeštadienį Vilniuje, Boriso Nemcovo skvere Latvių gatvėje, rengiamas Maskvoje prieš šešerius metus nužudyto Rusijos opozicionieriaus pagerbimas. ...