Quantcast

Kelias į Darbo biržą apšviestas ir dieną

Vis dažniau minamą kelią į S. Žukausko gatvėje įsikūrusią Vilniaus darbo biržą sugedę gatvės žibintai apšviečia net dieną. Savivaldybė nesistebi – gatvių apšvietimo sistema skaičiuoja jau 20–uosius savo gyvenimo metus.

Ryte šviečia, naktį – ne

„Vilniaus dienai“ parašiusi S. Žukausko gatvės Žirmūnuose gyventoja Beata stebėjosi keistu šios gatvės žibintų veikimu. Iškart po vidurnakčio gatvės žibintai yra išjungiami, o kiek anksčiau nei septintą valandą ryto, kuomet saulė jau būna patekėjusi kelias valandas, jie įjungiami vėl. Bergždžiai pašvietę apie dvi valandas, žibintai vėl išsijungia.

Skaitytoja keistą žibintų elgesį sako pastebėjusi maždaug prieš mėnesį. Pasak jos, gatvės žibintai dažnai užsižiebia ir užgęsta kada panorėję. Naktį nuo vidurnakčio iki septintos ryto trys iš jų nešviečia išvis. Į elektros tinklų dispečerinę tarnybą moteris sakė nesikreipusi.

Sistema neatnaujinta nuo Nepriklausomybės

Kaip dar lapkritį rašė „Vilniaus diena“, Vilniaus gatvių žibintai nėra modernizuoti nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Visus 500 žibintams elektrą tiekiančius maitinimo punktus kiekvieną mėnesį elektros tinklų darbuotojui tenka apvažiuoti automobiliu surašant, kiek elektros energijos šie suvartojo. Tuo pačiu metu darbuotojas turi galimybę patikrinti, ar visi prie punkto prijungti žibintai veikia.

Senuosius maitinimo punktus projektu Savivaldybėje buvo siūloma pakeisti naujesniais, valdomais elektronika. Tai leistų elektros skaitiklio rodmenis ir prie jo prijungtų žibintų būklę nustatyti kompiuteriu, prie pačio maitinimo punkto nevažiuojant. Vis dėlto, Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio departamento specialistas Saulius Valickas sakė, kad projektas šiuo metu yra „sustojęs“ ir tokiai renovacijai finansavimas bet jau šiemet nėra numatytas.

Vilniečiai kviečiami pranešti

Kol kas kiekvienas iš 37 tūkst. įmonės prižiūrimų gatvės šviestuvų yra tikrinamas maždaug kas mėnesį. Norint, kad šviesa į gatves grįžtų anksčiau, pravartu apie gedimą pranešti pačiam. Kartais gatvės apšvietimas trumpam laikui (iki dvidešimties minučių) įjungiamas dienos metu, kai norima patikrinti jo veikimą po remonto.

Vilniaus gatvių žibintus administruojančią įmonę UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ apie sugedusius žibintus galima informuoti visą parą telefonu Vilniuje 249 60 05 arba el. paštu dispecerine@vgaet.lt. Paprastai remonto brigada pilnai sutvarko nesudėtingą ir įprastą gedimą per septynias ar dešimt darbo dienų.


Šiame straipsnyje: gatvių apšvietimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių