Kas šeštas Vilniaus pastatas neparuoštas šildymo sezonui (papildyta)

Nors apie šildymo sezono pradžią sostinėje paskelbta dar prieš savaitę, toli gražu ne visi namai Vilniuje paruošti rudeniui. Maždaug kas šeštas sostinės pastatas dar neparuoštas šilumos įjungimui.

Pasigenda atsakomybės

Tokius duomenis portalui pateikė bendrovės „Vilniaus energija“ komercijos direktorius Rimantas Germanas. Sostinės šilumos tiekėjos spalio 9 dienos duomenimis, pasirengimo šildymo sezonui aktų neturi apie 16 proc. Vilniaus pastatų.

R.Germano teigimu, tai nekliudo įjungti šildymą minėtuose pastatuose, tačiau šilumininkai už galimas avarijas ar šilumos tiekimo sutrikimus neatsako, ir visa atsakomybė gula ant administratorių arba bendrijų pirmininkų. „Aišku, savivaldybė turi teisę nubausti (neparuoštų pastatų administratorius - red. past.), bet jie tam kažkodėl nesiryžta. Galima nubausti atsakingus asmenis, kad jie pagaliau suprastų savo atsakomybę“, - pridūrė pašnekovas.

Neparengto namo šildymą vienas „Vilniaus energijos“ vadovų prilygino važinėjimui techniškai netvarkingu automobiliu. „Visi supranta, kad į gatvę išvažiuoti galima tik su techniškai tvarkingu automobiliu, kuris turi tą žalią popierėlį. Bet pastatas, tikrai ne paprastesnis daiktas, pasirodo, gali būti eksploatuojamas be, grubiai kalbant, techninės apžiūros“, - stebėjosi R.Germanas. Pasirengimo šildymo sezonui aktų neturinčiuose pastatuose pastebima didesnė įvairių avarijų rizika, taip pat išauga tikimybė, kad temperatūra dėl netvarkingos namo šildymo įrangos neatitiks higienos normų.

R.Germano teigimu, šildymas sostinėje turėtų būti įjungtas daugmaž laikantis grafiko. Gyvenamuosius namus administruojančios bendrovės, namų šildymo sistemų prižiūrėtojai šildymo sistemas paleisti turi per 3 ir sureguliuoti per 5 dienas nuo šildymo įjungimo pradžios.

Pagal sostinės savivaldybės administracijos sudarytą grafiką per pirmąsias dvi šildymo sezono dienas šiluma turėtų atkeliauti į Vilkpėdės, Šeškinės, Pilaitės, Senamiesčio, Šnipiškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujosios Vilnios bei Grigiškių mikrorajonus. Antradienį ir trečiadienį šildymas turi būti įjungtas Antakalnyje, Žirmūnuose, Pašilaičiuose, Viršuliškėse, Justiniškėse, Žvėryne bei Naujamiestyje. Paskutinieji eilėje - Panerių, Naujininkų, Rasų, Fabijoniškių, Baltų ir Verkių mikrorajonai, kuriuos šiluma turi pasiekti ne vėliau kaip per 3-4 dienas.

Mokyklos ir darželiai įšils per 3 dienas

Sostinės švietimo įstaigų šilumos ir karšto vandens sistemas prižiūrinti bendrovė „City Service“ pranešė, kad šildymas Vilniaus mokyklose ir darželiuose įjungtas pirmadienį, 6 val. ryto.

„Įjungus šildymo sistemas, ugdymo įstaigų patalpose sumontuotų daviklių užfiksuotos temperatūros svyravo nuo 11 iki 23 laipsnių šilumos. Tokios temperatūros žirklės atsirado dėl skirtingų šilumos laidumo charakteristikų renovuotuose ir nerenovuotuose pastatuose. Kaip numatyta savivaldybės įsakyme, per artimiausias paras įjungtos šilumos sistemos bus sureguliuotos taip, kad patalpose palaikytų higienos normose numatytą temperatūrą. Specialistų teigimu, pastatuose temperatūra kyla po 2 laipsnius per parą, todėl reikiama norma bus pasiekta per tris paras“, - rašoma bendrovės pranešime.

Tiesa, šildymas neįjungtas trijose švietimo įstaigose - Grigiškių vidurinėje mokykloje ir  Žemynos gimnazijoje dar tebevyksta renovacijos darbai, o S.Stanevičiaus vidurinėje mokykloje šie darbai neseniai baigti.

Šildymo sistemų įjungimas prasidėjo ir daugiabučiuose namuose. Daugiabučius administruojančios bendrovės „Karoliniškių būstas“, „Viršuliškių būstas“, „Antakalnio ūkis“, „Lazdynų būstas“, „Pašilaita“, „Naujamiesčio būstas“, „Vilko pėda“ ir NPC praneša, kad šildymo sezonui paruošti visi šių bendrovių prižiūrimi namai.


Šiame straipsnyje: šildymo sezonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių