Quantcast

Kas laimės Vilniaus mero rinkimus?

Kiti tikslai

Paprašytas įvertinti V. Uspaskicho ketinimus dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose, L.Bielinis buvo labai konkretus: "V.Uspaskichui būdinga daryti klaidų."

A.Krupavičius svarsto, kad V.Uspaskichas dalyvauja Vilniaus mero rinkimuose turėdamas kiek kitokį tikslą: siekdamas bent šiek tiek sugrąžinti Darbo partijos įtaką Lietuvos politikoje ir po to gegužės mėnesį dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose, tikintis, kad bent vieną mandatą Darbo partijai pavyktų laimėti. Kitaip sakant, tas dalyvavimas mero rinkimuose – siekis priminti apie save, apie Darbo partiją, parodyti, koks esu šaunus ir vis dar energingas. Bet galimybių pasiekti kokių nors rezultatų Vilniaus miesto mero rinkimuose jis neturi – jo arsenale nėra ginklų, su kuriais būtų galima tikėtis laimėti.

Kitaip sakant, tas dalyvavimas mero rinkimuose – siekis priminti apie save, apie Darbo partiją, parodyti, koks esu šaunus ir vis dar energingas.

Negali V.Uspaskichas tikėtis net tautinių mažumų palaikymo mero rinkimuose, nes tautinės mažumos Vilniaus krašte renkasi Lenkų rinkimų akciją, ir jų pasirinkimo modelis nepasikeis. Tik štai Valdemaras Tomaševskis Lenkų rinkimų akcijai, politologo manymu, nėra geras pasirinkimas. Jo dalyvavimo mero rinkimuose esmė ir prasmė ir vėl – ruoštis artėjantiems Europarlamento rinkimams ir tikėtis, kad Lenkų rinkimų akcijai ten pavyks gauti bent vieną mandatą.

"Net nežinau, kuo rinkėjus galėtų pritraukti V.Tomaševskis, – sakė L.Bielinis. – Akivaizdu, kad jis atsirems į savo partiją, ir dabar jam tenka liūdėti, kad Vilniaus miestui nepriklauso Vilniaus rajonas, nes ten jis turėtų labai stiprią atramą. Vilniuje jis gali susirinkti tik dalies tautinių mažumų atstovų balsus, nes šiuo metu tautinės mažumos nėra vieningos. Vien lenkai jo neišgelbės, juo labiau kad lenkų gretose yra labai protingų žmonių, kurie realiai vertina V.Tomaševskio galimybes ir potencialą."

Abejotinas sprendimas

Politologams ypač daug abejonių kelia socialdemokratų atstovo Gintauto Palucko sprendimas dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose.

Anot A.Krupavičiaus, partijos vadovui iš esmės privalu būtų laimėti rinkimus. Tačiau šiuo atveju tokių galimybių nelabai yra – turėtų įvykti stebuklas, kad taip atsitiktų. Politologo manymu, gal būtų buvęs mažiau nuostolingas sprendimas, jei partija iš savo gretų būtų iškėlusi kitą kandidatą į Vilniaus merus, o G.Paluckui, bent laikinai, reikėjo svarstyti galimybę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose: autoriteto, prestižo būtų daugiau, neslėgtų pralaimėjimo dėmė, tad tokia taktika, ko gero, būtų geresnė prieš būsimus 2020 m. Seimo rinkimus. Kitaip sakant, taktiniu požiūriu G.Palucko dalyvavimas Vilniaus miesto mero rinkimuose yra klaida.

L.Bielinis pritarė: "G.Palucko sprendimas – klaida. Jo asmeninis įvaizdis nėra toks stiprus, kad jis galėtų būti tikras dėl savęs, todėl jam belieka atsiremti į savo partiją. O partiečiai, "išstumdami" jį arba įkalbėdami jį kandidatuoti, galbūt ėmėsi gudrybių ir turi savo tikslų. Mat kitų metų pirmoje pusėje vyks partijos suvažiavimas, kurio metu bus perrenkamas partijos lyderis. Ir šie mero rinkimai, kuriuose G.Paluckas pralaimės, bus argumentas teigti, kad "G.Paluckas – nepajėgus".

Kitaip sakant, šiuo metu jam formuojamas minusų paketas partiniams reikalams. Manyčiau, čia yra partinė intriga ir juo yra žaidžiama, taip bandant jo įvaizdį partijos viduje sumenkinti."

Būtina dirbti

Profesorius L.Bielinis įsitikinęs – Vilniaus meras visų pirma turi būti asmenybė. Antra – tai turi būti žmogus, turintis patikimą ir gerai veikiančią komandą. Partija, jeigu ji kandidatą parems, padės laimėti, bet jeigu laimėjęs rinkimus politikas neturės komandos, neturės su kuo dirbti, jam bus labai sunku.

A.Krupavičiaus teigimu, iki rinkimų dar yra laiko, tad dar daug kas gali keistis. Jo manymu, kol kas bene labiausiai neapibrėžta situacija yra su R.Šimašiumi – kaip jį paveiks Liberalų sąjūdžio krizė, kaip vertins vilniečiai jo sprendimą dalyvauti su komitetu savivaldybių tarybų ir mero rinkimuose.

"Yra sakančių, kad vietos valdžia nėra politinė. Tai mitas. Politika yra viešųjų reikalų tvarkymas, tad ji yra kiekvienoje bendruomenėje, net namo bendrijoje, nes reikia spręsti bendrus, kolektyvinius reikalus, – sakė A.Krupavičius. – Aš labai norėčiau, kad ir į vietos politiką sugrįžtų būtent viešųjų reikalų tvarkymas. Dabar tą viešųjų reikalų tvarkymą arba kitaip – politiką, pakeičia viešieji ryšiai. Gyvename įvaizdžių karų laikais, kai pirmiausia stengiamasi parodyti, kokie mes esame gražūs ir kokie mes esame ponai. Ironizuoju, be abejo, bet reikia, kad vietoj viešųjų ryšių į politiką sugrįžtų viešųjų reikalų tvarkymas. Būtina žinoti, ką tu nori padaryti, kaip ir ką gali padaryti, ir dirbti, kad bent jau dalis patikėtų, jog jų labui ir su jais kartu yra bandoma kažką padaryti. Dabar, deja, visuose lygiuose valdžia yra sau, piliečiai – sau. Kartais mane apima jausmas, kad mūsų valstybę, kaip sugedusį kompiuterį, reikia "perkrauti".



NAUJAUSI KOMENTARAI

KEMBRIKAS

KEMBRIKAS portretas
N bet ir Zuokula zandus privalges ,ko ten lysti pavalges.

JOKIOS SAZINES

JOKIOS SAZINES portretas
O KA CIA VEIKIA MURMANSKO SEKRETORIUS? NAGLA MORDA,EIK SIENO RAVET

PATS

PATS  portretas
geriausias yr D.Kreivys -ketina sutvarkyti medicininį aptarnavimą SĖKMĖS balsuosiu
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių