Quantcast

Kas išjudino Vilniaus koalicijos pamatus?

Kalbos apie byrančią sostinės tarybą bliūkšta: tiek valdantieji, tiek opozicija pripažįsta, kad nesutarimų apstu, o dėl koalicijos ateities garantijų nėra, tačiau neigia besiderantys dėl naujos koalicijos sudėties, tik laukia kitų partijų iniciatyvos.

Įtampa tarp Vilniaus miesto savivaldybės tarybos koalicijos partnerių – mero Artūro Zuoko partijos "Taip" ir Darbo partijos – pradėjo ryškėti prieš kelias savaites, kai kilo nesutarimų dėl atliekų rūšiavimo gamyklos projekto. Opozicinių konservatorių Vilniaus taryboje atstovas Vidas Urbonavičius teigia, kad tai – tik viršūnėlė.

"Rūšiavimo projektas yra tik viršūnėlė, yra krūva kitų projektų – nuo transporto pertvarkos, kuri ir išjudino tos koalicijos pamatus, iki įtakos sferų ar kuravimo sričių pasidalijimo tarp koalicijos partnerių. Labai akivaizdžiai matome, kad daugiau yra nepatenkintų esama sistema negu patenkintų", – sakė V.Urbonavičius.

Tačiau pašnekovas neigia kalbas, kad frakcijos jau derasi dėl naujos koalicijos sudėties. Koridoriuose apie tai esą pasišnekama jau dvejus metus, nuo šios tarybos pradžios, tačiau oficialių pasiūlymų niekas nepateikia. Vis dėlto V.Urbonavičius sako neabejojantis, kad koalicija anksčiau ar vėliau grius.

"Tarybos darbas kuo toliau, tuo labiau išbalansuotas. Manau, kad tai trumpo periodo klausimas, koalicija turi keistis ar apskritai byrėti. Turėtų bent jau pasikeisti kai kurie partneriai, nes jeigu jie nesusidirbo, tai nebesusidirbs tikrai. Vis daugiau atsiranda nesutarimų, o ne bendrų požiūrio taškų", – dėstė V.Urbonavičius.

Kitaip tarybos narių susikalbėjimą mato vicemeras Jonas Pinskus. Darbo partijos atstovas neslepia toli gražu ne visada pritariantis mero pozicijai, tačiau tikina, kad "visais klausimais sutaria tik tie, kurie nedirba". Vicemeras patikino, kad jo partija nesiims radikalių permainų.

"Jeigu atsiras įtampos kitose frakcijose, o labai svarbu, kad jų neatsirastų paties mero frakcijoje, tai čia tik gyvenimas parodys, kas bus", – sakė J.Pinskus.
Tačiau paklaustas, kokią regi koalicijos ateitį, politikas žodžius rinko atsargiai.

"Tikrai nesu orakulas, politikoj kiekviena diena gali atnešti po du tris įvykius, kurie gali kardinaliai pakeisti visus klausimus", – teigė vicemeras.

Kad jokių pokyčių neinicijuoja ir koalicijos partneriai socialdemokratai, patvirtino jų atstovas Vytautas Milėnas. Tačiau prognozuoti tarybos ateities jis taip pat nebuvo linkęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių