Quantcast

„Karaliaus Mindaugo apartamentų“ statytojas sveikina Vyriausybės susitarimą su žydais

„Karaliaus Mindaugo apartamentų“ statytojas sveikina Vyriausybės pasiektą kompromisą su žydų organizacijomis dėl buvusių Šnipiškių žydų kapinių teritorijos, tačiau kartu pareiškia tvirtai tikįs, kad ateityje buvusių kapinių ribos bus nustatytos visiškai tiksliai.

„Turint galvoje, kiek šį reikalą buvo sukomplikavusi Gedimino Kirkilo vyriausybė, šiandieninės žinios apie dabartinės Vyriausybės susitarimą su žydų organizacijomis yra sveikintina naujiena. Lietuvos vardas nebebus juodinamas be jokio pagrindo, ir tai svarbiausia“, sako bendrovės „Karaliaus Mindaugo apartamentai“ direktorius Kazimieras Musteikis.

Pasak jo, turint galvoje, kiek ankstesnioji Vyriausybė buvo nusileidusi ir pati savo veiksmais eskalavusi tarptautinį žydų spaudimą, dabartinis kompromisas neva dalis „Karaliaus Mindaugo apartamentų“ patenka į buvusių kapinių teritoriją yra suprantamas, nors tai neatitinka oficialios kartografinės medžiagos.

Tačiau Kazimieras Musteikis teigia tikįs, kad ateityje neišvengiamai bus nustatytos tikrosios buvusių žydų kapinių ribos ir tada gautinai bus įsitikinta, kad apartamentai pastatyti buvusioje Rusijos caro fortifikacijos vietoje.

„Ateityje rekonstruojant Sporto rūmus, neabejotinai bus keičiamos ir komunikacijos, kurios kerta buvusią kapinių teritoriją, tam reikės archeologinių tyrimų, ir tada paaiškės, kur stovėjo kapinių tvora. Štai tada ir bus padėtas tikrasis taškas šioje istorijoje“, - sako K. Musteikis.

Jis nurodo, kad apartamentų statytojai tikėjosi, kad tokius archeologinius tyrimus atliks pernai buvusių kapinių teritorijoje dirbę žydų ekspertai, tačiau, jo vertinimu, tie ekspertai net nenorėjo pereiti prie tikslių kapinių ribų nustatymo, o tesiekė sukelti papildomų įtampų. „Archeologiniai tyrimai patvirtins gausią Lietuvos institucijų turimą oficialią kartografinę medžiagą, jog apartamentai pastatyti caro fortifikacijos teritorijoje, kartu jie paneigs konjuntūrines ir nekompetentingas Lietuvos istorijos instituto išvadas“, - sako K.Musteikis.

„Karaliaus Mindaugo apartamentų“ antrasis korpusas pastatytas ir atiduotas naudoti pernai vasarą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių