Kalvarijų turgus atskirtas nuo skandalingojo „Šnipiškių ūkio“

Pasklidus įtarimams, esą savivaldybės bendrovės „Šnipiškių ūkis“ vadovas Vidmantas Tamulionis grobsto turgaus lėšas, Vilniaus valdžia suskubo atskirti abiejų subjektų ūkines veiklas.

Motyvas - skirtingos veiklos

Trečiadienį Vilniaus miesto taryba nusprendė įsteigi atskirą viešąją įstaigą, kuri administruotų Kalvarijų turgų. Iki šiol savivaldybei priklausantį 30 tūkst. kv. metrų Kalvarijų turgų administravo bendrovė „Šnipiškių ūkis“. Turgaus priežiūrą tiesiogiai vykdė bendrovės prekybos skyrius, kuriame dirba 10 darbuotojų.

Oficialus turgaus atskyrimo nuo bendrovės motyvas – abiejų subjektų vykdomos skirtingos veiklos, už kurias gaunamos pajamos suplaukdavo į vieną iždą. Savivaldybės specialistų nuomone, tokia praktika ydinga ir atneša daug žalos.

Iš turgaus administravimo gautos pajamos keliaudavo į „Šnipiškių ūkio“ sąskaitą. Iš turgavietės veiklos bendrovė per metus surinkdavo virš 1 mln. litų. Tačiau šios lėšos keliaudavo ne turgaus modernizavimui, o daugiabučių namų priežiūrai bei bendrovės personalo atlyginimams. Mat „Šnipiškių ūkio“ pagrindinė veikla ir yra dalies Vilniaus daugiabučių namų administravimas.

Turgų administruos viešoji įstaiga

Įsteigusi savarankišką, Kalvarijų turgų prižiūrinčią viešąją įstaigą, Vilniaus valdžia tikisi, kad ši turgaus lėšas panaudos efektyviau. Už jas tikimasi atnaujinti apvertinos būklės Kalvarijų turgaus prekybos paviljonus, laiko prekystalius bei turgaus prieigas, kad teritorija taptų vilniečiams patrauklesnė, o turgus atitiktų keliamus higienos reikalavimus.

Tačiau pagrindinis postūmis, privertęs politikus steigti turgaus priežiūrai viešąją įstaigą, buvo „Šnipiškių ūkį“ sukrėtęs skandalas. Mat turgaus prekiautojai paviešino informaciją, kad laikinasis bendrovės vadovas V.Tamulionis neva grobsto iš turgaus rinkliavų suklauptas lėšas. Per mėnesį esą jis neteisėtai pasisavina apie 100 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių