Quantcast

Kalvarijos turgavietėje uždrausta prekiauti gyvūnais

Vilniaus miesto Kalvarijos turgavietėje draudžiama prekiauti gyvūnais, kadangi tai prieštarauja galiojantiems Lietuvos ir Europos gyvūnų gerovę saugantiems teisės aktams, informuojama pranešime spaudai.

Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kreipėsi į Vilniaus savivaldybę bei valstybines maisto ir veterinarijos tarnybos skyrių su prašymu imtis priemonių kuo skubiau pašalinti daromus pažeidimus dėl prekybos gyvūnais turgavietėse.

Tokiu būdu siekiama mažinti šiuo metu nekontroliuojamą gyvūnų dauginimo ir benamių gyvūnų skaičių.

„Siekdami kuo didesnio pelno, didžioji dalis turgaviečių prekiautojų gyvūnais nesirūpina gyvūno sveikata, imunitetu, nekreipia dėmesio į jo genealogiją. Paprastai tokie „veisėjai“ net nebando tikrinti augintinių sveikatos, tirti jų dėl genetiškai paveldimų ligų, kurias jie gali perduoti savo palikuonims. Augant ir vystantis tokiam gyvūnui gali išryškėti psichikos sutrikimai, kaip bailumas arba agresija, įvairios ligos – displazija, alergija, ar kiti rimti sveikatos sutrikimai. Visą tai skatina benamių gyvūnų skaičiaus augimą, nes nebenorėdami laikyti nesveiko, agresyvaus augintinio gyvūnų savininkai jo atsisako atiduodami į prieglaudas arba užmigdydami“, – sakė LGTAO direktorė Brigita Kymantaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaidas

Vaidas portretas
Visada maniau, kad tai Kalvarijų turgavietė, o va Kalvarijos turgavietėje draudimas prekiauti gyvūnais tikrai būtų sunkus sprendimas.

vigita

vigita portretas
as noriu nusipirkti juru kiaulyte bet kai suzinojau apie kika tai tada sugal veliau pirkti kalvariju turguje ten tai pat kilo bedos o dabar nezinau kur pitkti. gal jus zinok kur parduoda sveikas juru kiaulytes
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių