Quantcast

Kalnų parke sutvarkius želdynus, žadama atverti vaizdingas panoramas

Vilniaus Kalnų parke šiomis dienomis pradedama tvarkyti želdynus, šalinti menkaverčius krūmus, išvirtusius, griūvančius medžius. Žadama, kad sutvarkius parką, nuo jo atsivers vaizdingos panoramos į senamiestį ir kitas miesto dalis.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija pranešė gavusi Valstybinės miškų tarnybos leidimą ir pradedanti parke želdynų tvarkymą. Anot pranešimo, parką numatoma tvarkyti iki metų pabaigos. 19,2 hektaro plote bus šalinami džiūstantys, išvirtę, greit nuvirsiantys medžiai. Taip pat bus genėjami medžiai, tvarkomi krūmai, išryškinant vertingus želdynus.

Direkcijos vyriausioji specialistė Gražina Paukštienė BNS sakė, kad tokio didesnio masto želdynų tvarkymo Kalnų parke pastaruoju metu nebuvo. Rezervato direkcija jo imtis nusprendė po to, kai ši teritorija maždaug prieš metus iš miškininkų buvo perduota jos žinion.

„Kiekvienais metais būna kažkiek tvarkoma, o čia ypatingas, didesnis tvarkymas, kadangi šlaitai atidaromi į panoramas. Viskas pagal sanitarines normas - miškininkai yra apžiūrėję kiekvieną medį, pažymėję, ir su tais leidimais yra tvarkoma. Be to, panoramos yra labai užstojamos - yra be galo vaizdingos vietos, bet apaugusios menkaverčiais krūmais“, - kalbėjo ji.

„Pagal tai, kiek buvo daroma, ir kiek dabar darys, aš manau, kad Kalnų parkas žymiai turėtų keistis į gerąją pusę. Ir turistams, ir miesto svečiams visai kiti vaizdiniai atsivers ne tik į Vilniaus senamiestį, bet ir į kitą pusę“, - teigė G.Paukštienė.

Užupio rajono ir Vilnelės ribojamą parką sudaro Trijų kryžių, Gedimino kapo, Stalo ir Bekešo kalnai.


Šiame straipsnyje: Kalnų parkasVilnius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių