Kalėdų seneliai ruošiasi šturmuoti sostinės gatves

Pirmąją Kalėdų dieną 12 val. sostinės „Žalgirio“ stadione prasidės jubiliejinis, jau 35 metus gyvuojantis Naujametinis Kalėdų senelių bėgimas sostinės gatvėmis. 

Prie starto linijos stos ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir visas būrys Kalėdų Senelių, kurie praeiviams negailės linkėjimų ir pripildys miestą geros šventinės nuotaikos.

Naujametinis bėgimas – sena tradicija, kurią jau spėjo pamėgti ne tik bėgikai profesionalai, mėgėjai, bet ir aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys Kalėdų Seneliai.

Jonas Grigas, vienas iš populiaraus renginio organiztorių pasakojo, kad varžybos sostinės gatvėmis 1975 metais buvo surengtos tam, kad seni draugai turėtų galimybę pasimatyti prieš šventes, o trokštantys azarto – paskutinį kartą baigiantis metams pasivaržyti.

„Tuo metu Vilniuje nebuvo jokių varžybų, o aš buvau matęs ir girdėjęs, kad daugelyje pasaulio mietų vyksta įvairūs naujametiniai bėgimai. Pavyzdžiui, Rio de Žaneire bėgikai startuoja likus keliolikai minučių iki Naujųjų, o finišuoja jau po dvylikos, naujametiniai  bėgimai daugelį metų vyksta ir Anglijoje. Su bendraminčiais pagalvojome, kad būtų smagu panašų renginį suorganizuoti  ir mums“, – Naujametinio bėgimo atsiradimo istoriją prisiminė R.Grigas.

Pirmųjų varžybų organizatoriai, tikėjęsi sulaukti bent dešimties bėgikų, nustebo, kai prie starto linijos jų stojo beveik šimtas. Nuo to karto dalyvių skaičius vis augo, pastaruosius keletą metų į gatves išbėga  beveik tūkstantis, o kartais ir daugiau bėgikų.  Šiame bėgime, kaip ir kasmet, ruošiasi startuoti ir vienas ypatingas dalyvis. Kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius yra vienintelis sportininkas, nepraleidęs nei vieno Naujametinio bėgimo.

„Kai pirmą kartą dalyvavau bėgime, tuo metu dar aktyviai sportavau. Man ir draugams tai buvo kaip treniruotė, bet, aišku, pagavus azartui ir pasivaržydavome. Dabar bėgu savo malonumui ir su niekuo nelenktyniauju. Man bėgimas yra malonumas, smagu varžybose susitikti senus draugus, su jais pabendrauti“, – pasakojo bėgikas.

Vyriškis jau daugiau nei dešimt metų aktyviai nebesportuoja, tačiau įdirbio užtenka, kad įveiktų tradicinę, 12 kilometrų ilgio trasą. V.Stanevičius suskaičiavo, kad sudėjęs visus per sportininko karjerą įveiktus kilometrus, jis jau būtų du kartus apibėgęs Žemės rutulį.  

„Kodėl tiek metų dalyvauju Naujametiniame bėgime? Matyt čia galioja ta taisyklė, kad kartą pabandęs, negali sustoti. Dabar atsirado ir sportinis azartas kuris ilgiau išsilaikys: aš ar Naujametinis bėgimas“, – juokavo bėgikas veteranas.

Visi naujametinio bėgimo dalyviai, įveikę 5 ar 12 kilometrų distanciją, tradiciškai bus apdovanojami atminimo medaliais, vaišinami arbata.  Jau tapo įptasta, kad šventinę bėgimo nuotaiką padeda sukurti dalyviai, kurie startuoja apsirengę Kalėdų Senelio drabužiais. Jie yra ne tik atleidžiami nuo simbolinio starto mokesčio, bet ir labai mėgstami praeivių.

 „Iš pradžių visi dalyviai bėgdavo vilkėdami sportines aprangas, tačiau ne paslaptis, kad vyresnio amžiaus žmonės atsilikdavo nuo kitų, žiema, šalta, todėl kartais praeiviai pasišaipydavo, mestelėdavo kokią negražią repliką. Kad atsiliekančių bėgikų niekas nepažintų, aprengėme juos Kaldėdų Seneliais. Atsimenu, kaip finišavę jie džiaugėsi, kad praeiviai juos ne tik sveikino, mojavo, saldainiais vaišino, bet ir alaus pasiūlė! Nuo to karto bėgančių Kalėdų Senelių vis daugėja, tai tapo gražia tradicija”, – pasakojo J.Grigas, nuo kitų metų  varžybų organizavimą perleidžiantis VšĮ Tarptautinis maratonas komandai.

Naujametinis bėgimas, kaip ir kasmet, prasidės „Žalgirio“ stadione. Toliau distancija drieksis  Rinktinės, Šeimyniškių, Žirmūnų, Verkių gatvėmis iki Neries upės, po to pakrante po Valakampių, Šilo, Žirmūnų tiltais, Žvejų, Olimpiečių, Rinktinės gatvėmis bėgikai grįš atgal į stadioną. Varžybų organizatoriai tikisi, kad bėgimo entuziastai nepraleis progos paskutinį kartą metuose pasivaržyti, Kalėdų Seneliai pamiklinti kojų, o miesto gyventojai ir svečiai užsikrės geru pavyzdžiu ir nuo Naujųjų metų pradės aktyviai puoselėti sveiką gyvenimo būdą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių