Kalėdų dvasią Vilniuje išlydės tradicinė Trijų karalių eisena ir šeimų šventė

  • Teksto dydis:

Sulig Trijų karalių švente, sausio 6-ąją Vilniuje skelbiama kalėdinio laikotarpio pabaiga. Kalėdų dvasią išlydės ir gerų metų miestui linkės tradicinė Trijų karalių eisena, kurią Katedros aikštėje pasitiks berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ atliekamos gražiausios Kalėdų giesmės. Vėliau Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks šeimų šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute“.

Sausio 6-osios pavakarę po metų pertraukos Vilniaus senamiestyje vėl išvysime tris išminčius, keliaujančius pasveikinti Katedros aikštėje esančioje prakartėlėje gulinčio kūdikėlio Jėzaus. Tradicinė teatralizuota eisena – trijų metrų aukščio Kasparo, Merkelio ir Baltazaro figūros bei jų palyda – nuo Aušros vartų pajudės 16.30 val. ir eidami sostinės senamiesčio gatvėmis linkės miestui sėkmingų metų. Prie eisenos prisijungę vilniečiai ir miesto svečiai bus apdovanoti legendinio berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ (meno vadovas Vytautas Miškinis) koncertu. Nuo 17 val. Katedros aikštėje skambės gražiausios Kalėdų giesmės: Kristaus užgimimo himnu tapusi austrų vargonininko ir kompozitoriaus Franco Gruberio daina „Tyli naktis“, sukurta kunigo ir rašytojo Jozefo Moro žodžiais, lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio giesmės „Tyliąją naktį“ ir „Sveikas, Jėzau gimusis“. Koncertą užbaigs ypatingais talentais apdovanoto prancūzų kompozitoriaus, vargonininko ir dirigento Camilio Saint-Saens'o „Tollite hostias“ iš Kalėdų oratorijos.

Po koncerto, nuo 18 val. Tris karalius dar bus galima sutikti Vilniaus mokytojų namų kieme vyksiančioje tradicinėje šeimų šventėje „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Lankytojų jau nuo 17.30 val. atvirame kieme lauks įvairios pramogos: žiemos krepšinis „Taiklioji ranka“, šeimų slidės, šėlionės su sniego gniūžtėmis, paslaptingoji juodoji palapinė ir kt. Visoms linksmybėms vadovaus animatorių komanda „Gyvieji žaislai“. Suskambus fanfaroms scenoje pasirodys muzikos grupė „Mini kivi“.

S. Žiūros nuotr.

„Šis renginys, organizuojamas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, jau skaičiuoja ketvirtą dešimtmetį. Ne viena karta, užaugusi su šia švente, dabar atsiveda jau savo vaikus. Pagrindinis šventės tikslas, kad vaikai ir tėveliai suvoktų pagarbos gamtai, saugojimo svarbą. Renginiu siunčiama žinutė, kad eglutė turės antrą gyvenimą. Jeigu tikėtumėte mūsų sekama pasaka, tai sunkvežimis, prikrautas eglučių, išveš jas miško globon, kad kitais metais jos sugrįžtų į mūsų namus“, – sako Vilniaus mokytojų namų direktorė Zita Zenobija Žepnickienė.

Kerinčia Vilniaus Kalėdų eglute pasidžiaugti dar galima iki sausio 9 d.

„Kalėdos sostinėje“ kviečia reginiais grožėtis atsakingai, saugant save ir kitus. Dėl visų saugumo prašoma nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje“ čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kiek

Kiek portretas
Kam ta zydiska zvaigzde juk trys karaliai nebuvo zydai

N

N portretas
Kodėl šiemet niekur nerašo,kur dėti nupuoštas eglutes,šakas? Būdavo atskiri konteineriai,jų adresai bent jau Vilniuje...Pramiegojo?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių