Quantcast

Kafeterija „Planeta“ – kava su sentimentais

Vos prieš keletą savaičių "Skalvijos" kino teatre duris atvėrusi kavinukė lankytojus sugrąžina keliasdešimt metų atgal. Iš močiutės laikų atkeliavusiame servize ruošiama kava bei vietoje kepti saldumynai kelia nostalgiją ir jaunimui.

Vilniečiams priminė "Planetą"

Kad naujoji jauki kavinukė gavo "Planetos" pavadinimą – nieko stebuklingo. Taip prieš 20 metų vadinosi seniausias miesto kino teatras (dabar "Skalvija"). Kai kurie vilniečiai šią vietą taip vadina dar ir šiandien. Kodėl kafeterija?

Apsilankę iškart suprasite: šios kavinukės principas paremtas tuo, kad žmogus apsitarnauja pats – gėrimus ir saldumynus pasiima tiesiog prie senovinio raudona oda apmušto baro. Panaši kavinukė čia veikė ir prieš keliasdešimt metų.

Tiesa, daugiau kafeterijų sostinėje greičiausiai ir nerasite. Ne tik dėl pavadinimo, bet ir dėl išskirtinio interjero.

Nereikia bijoti sentimentų

Įžengus pro duris iškart užlieja 6–8 dešimtmečių dvasia, kurią sukuria stalininės oda apmuštos kėdės, iš močiučių namų suvežtos lempos ir menamą laikotarpį puikiai atspindintys indai.

Beje, kėdės čia turi ne tik estetinę, bet ir simbolinę prasmę: kadaise jos tarnavo iki 1993 m. Kaune veikusiai kavinukei "Orbita". Žurnalai, kuriuos galėsite pavartyti prie kavos, irgi iš spaustuvės atkeliavę ne vakar.

Sovietinę erdvę naujam gyvenimui prikėlę kavinukės autoriai ir kartu barmenai Justas bei Monika net neslėpė, kad jų tikslas – žmonėms sukelti tam tikrus sentimentus. Pasak jų, reikia ne baimintis to laikotarpio ir dažyti jį vien tik juodai, o atkreipti dėmesį tiesiog į 6–7 dešimtmečių interjero bruožus, detalių stilistiką, atrasti tam tikrą žavesį.

Kainos nesikandžioja

Kafeteriją iš dalies kūrė ir patys miestiečiai. Kavą čia jums paruoš ne naujumu blizgančiuose, o išties maždaug 30 metų senumo puodeliuose, kuriuos čia iš savo sandėliukų sunešė žmonės.

Nors kafeterija orientuota į kino teatro lankytojus, čia užsukančius puodelio karšto gėrimo ir riestainio prieš filmą ar po jo, į "Planetą" jaukiai pasėdėti užklysta ir praeiviai. Nemaža dalis lankytojų – nostalgiją šiai vietai jaučiantys vyresnio amžiaus miestiečiai. Erdvė itin žavinga tampa vakarais, kai mieste įsižiebia šviesos, o pro didelius langus matyti judrus miestas ir Neries upė.

Be tradicinių gėrimų: skaniai ruošiamos kavos ir arbatos, čia galima pasimėgauti, pavyzdžiui, mėlynių uogienės gėrimu, aviečių ir mėtų arbata. Užkandžiai ir saldumynai – nuo bandelių iki įvairiausių arbatinių sausainių – kepami tiesiog "Planetoje".

Norinčių pasistiprinti laukia sumuštiniai ir suvožtiniai. Svarbiausia, naujojoje kafeterijoje kainos nesikandžioja ir yra orientuotos į plačiąją lankytojų auditoriją – pavyzdžiui, kava su bandele kainuoja 5 litus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių