Juodasis „Maximos“ išpardavimas okupavo Vilniaus „Akropolį“ (papildyta)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį – nuo vidurnakčio iki 6 val.ryto – vilniečiai, apimti pirkimo siautulio, it jauni vampyrai, besąlygiškai paklūstantys savo šeimininko šauksmui, traukė link sostinės "Akropolio", kuriame vyko "juodasis apsipirkimas".

Ten įsikūrusioje "Maxima" parduotuvėje visoms ne maisto prekėms buvo taikoma 40 proc. nuolaida. Juodojo „Maximos“ išpardavimo naktį pirkėjai galėjo įsigyti pramoninių prekių: nuo sėklų, knygų ir parfumerijos iki buitinės chemijos, drabužių ir kompiuterinės technikos. Norinčius apsipirkti visą naktį iš įvairių Vilniaus vietų vežė nemokami autobusai. 

Žmonės į prekybos centrą plūdo dar gerokai prieš vidurnaktį, o čia atvykusiems laiku net kelias valandas teko laukti už durų.

Jau apie 10–11 val. vakaro (šeštadienį) visose sostinės gatvėse, vedančiose link "Akropolio" pradėjo formuotis milžiniškos automobilių spūstys. "Velniava! Paskutinį kartą tokį "bardaką" mačiau naujųjų metų naktį. Piko valandos, palyginti su šiandien vakaru, atrodo lyg pasivažinėjimas greitkeliu", – išpūtęs akis stebėjosi taksi vairuotojas.

Pavargę vairuotojų veidai rodė, kad jie toli gražu nėra įsitikinę, ar nori ten važiuoti. Tačiau daugelyje automobilių, keleivio vietoję sėdėjusios antrosios vairuotojų pusės atrodė nusiteikusios kur kas entuziastingiau. 

Prieš vidurnaktį prie "Akropolio" durų jau spaudėsi keli šimtai žmonių. Kiekvieną kartą prasivėrus automatinėms durims kildavo džiaugsmo šūksnių banga ir minia pasislinkdavo kelis centimetrus link įėjimo, taip vis labiau priartėdama prie taip trokštamų prekių.  

Tačiau pabūgę vis labiau įsisiautėjančios žmonių minios parduotuvės apsaugininkai po vidurnakčio užvėrė duris. Šios vėl atsidarė tik apie 2 val. nakties. Nors apsaugos darbuotojų prekybos centre netrūko, į pagalbą jiems atskubėjo policijos ekipažas ir greitoji – jei būtų nukentėjusiųjų.


Daugelis žmonių, ypač tie, kurie stovėjo kiek atokiau nuo durų, nežinojo, kad viduje jau vyksta tikra apsipirkimo drama. Ne vienas pirkėjas, laukiantis lauke pamanė, kad tiesiog kilo nenumatytų problemų ir patraukė namo. 

"Gal jau einam iš čia, vis tiek neįeisim. Įdomu, kada mus įleis. Man atrodo, kad akcija neįvyks. Kažką čia negerai "Maxima" padarė", – minioje girdėjosi nepatenkinti balsai.

Tačiau susirinkusieji klydo, juk "Maximoje" apie viską pagalvota. Parduotuvės apsaugininkai žmonių neįleido norėdami išvengti visiško chaoso. Mat prekybos centre ir taip jau buvo neįtikėtinai daug pirkėjų, kurie tiesiog šlavė lentynas. 

Eismą Ozo ir Ukmergės gatvėse susidariusiose spūstyse dar apsunkino ir plikledis, mat naktį Vilniuje ėmė šalti.

Dar prieš savaitgalį pasigirdo kalbų, kad „Maxima“, organizuodama tokią akciją, tik bando apgauti pirkėjus. Esą prekybininkai galėjo pabranginti visas prekes, kad vėliau atrodytų, jog kainos nuleidžiamos. Tačiau sekmadienio naktį vaizdo ir garso technikos bei buitinės chemijos ir kūno priežiūros prekių kainos "Maximoje" iš tikrųjų buvo mažesnės nei kitų prekybos tinklų parduotuvėse.


Tiesa, tai verčia susimąstyti, kokius antkainius iš tikrųjų taiko prekybininkai, jei leidžia sau išpardavinėti prekes 40 proc. pigiau. Šis klausimas ypač aktualus dabar, kai netyla diskusijos dėl prekybininkų antkainių ribojimo.


Panašių akcijų žadama pasiūlyti ir ateityje. Panašu, kad naktinių apsipirkimų sulauks ir kauniečiai bei klaipėdiečiai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių