Quantcast

Dešimttūkstantąja Valdovų rūmų lankytoja tapo lietuvių kalbos mokytoja

  • Teksto dydis:

Nuo oficialios Valdovų rūmų atidarymo dienos aplankiusiųjų ekspozicijas skaičiui pasiekus dešimt tūkstančių, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vadovai dr. Vydas Dolinskas ir dr. Jolanta Karpavičienė visų muziejaus darbuotojų vardu apdovanojo jubiliejinį lankytoją. Juo tapo vilnietė lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Kvetkauskaitė, į rūmus žengusi 13:48 val.

Valdovų rūmų muziejaus vadovai jai įteikė nemokamą bilietą ir individualią ekskursiją su gidu, o taip pat – albumą apie Valdovų rūmus, reprezentacinių suvenyrų ir gėlių.

Mokytoja tikino nė nežinojusi, kad būtent šiandien Valdovų rūmai laukia jubiliejinio lankytojo, todėl tapti dešimttūkstantąja jai buvo didelė staigmena. „Tai išties be galo malonu, - sakė ji. - Nuolat stebėjome ir sekėme, kaip viskas vyksta ir kada bus pastatyti tie Valdovų rūmai. Atrodo, kad tai yra istorinė vieta, bet ji ir lituanistams yra labai svarbus objektas“.

Apžiūrėti Valdovų rūmus V. Kvetkauskaitė atvyko kartu su savo pusbroliu iš Kauno, o ateityje pažadėjo grįžti dar ne kartą su savo mokiniais.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. V. Dolinsko, per pirmąsias dvi muziejaus darbo savaites lankytojų srautas nemažėja. Nors tai ir buvo prognozuota atsižvelgiant į panašių rezidencinių muziejų lankymo statistiką, žmonių susidomėjimas Valdovų rūmais maloniai stebina.

„Natūralu, kad pirmosiomios dienomis šis skaičius yra gerokai didesnis – juk kiekvienam piliečiui ir patriotui rūpi sava praeitis, norisi ją paliesti, pamatyti iš arčiau, pajusti, o čia apsilankiusiam svečiui iš kitos šalies norisi pažinti mūsų gražų kraštą ir jo istoriją“, – sakė muziejaus direktorius.

Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai šiuo metu gyvena lankytojų ritmu – stebi, kaip jie jaučiasi, kokie poreikiai, ar viskas muziejuje prieinama, kas labiausiai domina, kuriomis valandomis yra didžiausias žmonių srautas.

„Atsižvelgdami į tai, pamažu viską dar labiau tobulinsime“, – teigė dr. V. Dolinskas.

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje galima apžiūrėti dvi nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. Gausūs radiniai kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais rodomi Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas). Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija (II maršrutas) lankytojus kviečia į reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai vartus atvėrė liepos 6-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti Vengrijos žemės ūkio sklypus. Tačiau Lietuvos įstatymų leidėjams vengriškas pavyzdys yra nereikalingas. Todėl mes patys išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Lietuvos žemės referendumo savanorių grupė didėja, bet nėra pakankamai didelė pradėti parašų rinkimą. Labai trūksta žmonių, kurie galėtų padėti organizuotis ir platinti žinią. Reikalinga suburti bent 3000 žmonių savanorių grupę daugiau nei 300000 parašų surinkimui. **************************************************** Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt **************************************************** Šie metai yra lemtingi Lietuvai. S a v a n o r i ų paieškai liko 43 dienos.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių