J.Ivanauskaitei atminti - katino skulptūra ir memorialinė lenta

Prieš pusantrų metų anapilin iškeliavusiai rašytojai Jurgai Ivanauskaitei įamžinti ant namo, kuriame ji gyveno, sienos Šaltinių g. 11/Aguonų g. 15 atsiras atminimo lenta, o Jurgos skvere dar šią vasarą turėtų iškilti milžiniška katino skulptūra.

Tam leidimą viešajai įstaigai Jurgos Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras antradienį davė laikinai savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Jonas Urbanavičius.

Miesto valdžios palaiminimą centro direktorė Ramunė Sakalauskaitė vertino kaip žalios šviesos įžiebimą. „Leidimas – tai pirmas, bet labai svarbus žingsnis tolesniems darbams: reikės projektą ir lentos pavyzdį suderinti su Miesto plėtros departamentu, iškalti pačią lentą – yra ką veikti“, - kalbėjo R.Sakalauskaitė.

Ji tikisi viską suspėti dar šiemet - lentos atidarymo ceremonija planuojama J.Ivanauskaitės gimtadieniui lapkričio mėnesį.

Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos narys Antanas Rimvydas Čaplinskas įsitikinęs, kad skubotas mirusiųjų įamžinimas nieko gero neduoda. „Toks lėkimas strimgalviais man nepriimtinas. Mūsų nuostata - paminklus išėjusiesiems statyti nuo jų mirties praėjus ne mažiau nei dešimčiai metų. Tiesa, su atminimo lentomis laikotarpis kiek trumpesnis, tačiau ne toks spartus. Mano galva, turi nusėsti dulkės, kad laikas parodytų, kurie iš tikrųjų verti atminimo. Tačiau naujoji miesto valdžia šiuo klausimu linkusi juokauti“, - aiškino R.A.Čaplinkskas.

Kilus diskusijų audrai dėl Jurgos skvero, jis prieš jį neprotestavo tik dėl vienos priežasties. „Jei ten nebūtų skvero, jo vietoje išdygtų namas. Tai didesnė blogybė nei tas baisus katinas“, - kalbėjo R.A.Čaplinskas.

Jurgos skveras Aguonų gatvėje atidarytas praėjusiais metais. Tačiau milžiniška katino skulptūra jo viduryje turėtų iškilti tik šiemet. Manoma, kad vasarą.

2x3 m dydžio katino skulptūra sumanyta, nes daug katinų vaizduojama rašytojos knygose, katiną J.Ivanauskaitė laikė ir namuose.

R.Sakalauskaitės teigimu, atšilus orams katino skulptūrą kurianti skulptorė Kenija Jaroševaitė važiuoja į Kelmės rajoną, kur raitojasi rankoves ir kala akmeninį katiną.

„Šiemet norime suspėti abu darbus – ir į Vilnių atgabenti skulptūrą, ir ant Jurgos namo pakabinti atminimo lentą“, - planais dalijosi R.Sakalauskaitė.


Šiame straipsnyje: ivanauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių