Quantcast

J.Imbrasas EP garsiai gėjų nekritikuos

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas Juozas Imbrasas, jei patektų į Europos Parlamentą (EP), teigia neketinantis garsiai reikšti savo nusistatymo prieš seksualines mažumas.

„Nesiruošiu šios temos eskaluoti. Man uždavė klausimą vienas kolega politikas, sako, ką darysi, jei staiga stovi Briuselyje centrinėje gatvėje ir eina demonstracija su žydra vėliava. Sakau, aš turėsiu kantrybės praleisti juos tyliai, pastovėti, pažiūrėti ir nešokinėsiu prieš juos. (...) Bet mano nuostatos išliks tokios, kokios vyrauja Lietuvoje", - pirmadienį spaudos konferencijos metu teigė Vilniaus savivaldybės taryboje dirbantis politikas.

Tačiau jis tvirtino savo radikalios neigiamos nuomonės apie seksualines mažumas nekeisiantis.

„Tvarkietis" sakė esąs patenkintas sekmadienį vykusių rinkimų rezultatais.

„Manau, kad reikėtų vertinti labai gerai. (...) Žinant, kad mūsų rinkėjų galbūt daugiausiai neatėjo, gal ir kitų mažesnių partijų, o labai drausmingi atėjo rinkėjai - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, ir socdemų pakankamai drausmingi, tai mes dar šoktelėjom į priekį", - kalbėjo J.Imbrasas.

Pagal išankstinius Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis, opozicinė partija "Tvarka ir teisingumas" gavo 11,93 proc. balsų ir gali tikėtis 2 europarlamentarų mandatų.

R.Paksas partijos sąraše įrašytas pirmuoju numeriu, J.Imbrasas - antruoju. Tačiau kas iš sąrašo pateks į EP, parodys rinkėjų reitingavimas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, suskaičiavus rinkėjų balsus 2034 rinkimų apylinkėse iš 2035, EP rinkimus Lietuvoje laimėjo valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Surinkusi 26 proc. balsų, ši partija gali tikėtis 4 mandatų EP.

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, surinkusi 18,14 proc. atėjusių balsuoti piliečių balsų, greičiausiai EP turės 3 savo atstovus. Partija "Tvarka ir teisingumas" gavo 11,93 proc. balsų ir gali tikėtis 2 europarlamentarų mandatų.

Po vieną mandatą turėtų gauti Darbo partija (8,59 proc. rinkėjų balsų), Lietuvos lenkų rinkimų akcija (8,25 proc.) ir Liberalų sąjūdis (7,15 proc.).

Būsimos kadencijos 736 vietų EP Lietuva turės 12 atstovų.

Rinkėjų aktyvumas per šiuos rinkimuose buvo rekordiškai žemas. Savo valią pareiškė 20,90 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių.


Šiame straipsnyje: Imbrasasep rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių